reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Strzępy” - film TVP w kinach

dodano: 2023-09-22 22:10 | aktualizacja: 2023-09-24 18:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Strzępy” Od piątku, 22 września br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Strzępy”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), koproducentami są TVP i Instytucja Filmowa Silesia Film, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Śląski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Agnieszka Radzikowska, Pola Król, Alicja Chechelska, Jadwiga Wianecka, Katarzyna Sobieszek, Joanna Gorzała, Danuta Lewandowska, Hanna Boratyńska, Bogumiła Murzyńska, Agnieszka Gorzkiewicz, Justyna Bujak, Zuzanna Mikołajczyk, Katarzyna Misterka, Violetta Smolińska, Grzegorz Przybył i Michał Żurawski.

TVP Dystrybucja Kinowa „Strzępy” Michał Żurawski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Strzępy” wyróżniony został na „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni: nagrodą za „Debiut reżyserski lub drugi film” (Beata Dzianowicz), nagrodą za „Drugoplanową rolę męską” (Grzegorz Przybył) i „Nagrodą Onetu - Odkrycie Festiwalu”. Na „Warszawskim Festiwalu Filmowym” film otrzymał „Nagrodę specjalną jury” za „Scenariusz” (Beata Dzianowicz).

Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard (w tej roli Grzegorz Przybył) zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam (Michał Żurawski) staje przed dylematem - życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Reżyserka i autorką scenariusza filmu „Strzępy” jest Beata Dzianowicz, a za zdjęcia odpowiadał Piotr Pawlus. W obsadzie znaleźli się Agnieszka Radzikowska, Pola Król, Alicja Chechelska, Jadwiga Wianecka, Katarzyna Sobieszek, Joanna Gorzała, Danuta Lewandowska, Hanna Boratyńska, Bogumiła Murzyńska, Agnieszka Gorzkiewicz, Justyna Bujak, Zuzanna Mikołajczyk, Katarzyna Misterka, Violetta Smolińska, Dariusz Chojnacki, Robert Talarczyk, Patryk Sojka, Grzegorz Przybył i Michał Żurawski.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Grzegorz Przybył i Michał Żurawski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Strzępy”, foto: TVP
Grzegorz Przybył i Michał Żurawski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Strzępy”, foto: TVP
Michał Żurawski i Grzegorz Przybył na plakacie promującym kinową emisję filmu „Strzępy”, foto: TVP
Michał Żurawski i Grzegorz Przybył na plakacie promującym kinową emisję filmu „Strzępy”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...