reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starożytność w październiku w Polsat Viasat History

dodano: 2023-09-25 13:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W październiku br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Życie rzymskiego żołnierza” (sezon 1.) i „Chiny: historia i współczesność” (sezon 1.), a w ramach pasma „Spotkania z historią Egiptu” takie produkcje jak „Tajemnice grobowca Kleopatry” (sezon 1.), „Królowe starożytnego Egiptu”, „Skanowanie Nilu”, „Tajemnice hieroglifów”, „Tajemnice Sakkary” i „Tutanchamon: oblicze bez maski”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Spotkania z historią Egiptu”:
emisja: we wtorki (od 3 października br.) o 21:00
- W październiku br. cofniemy się w czasie: razem z ekipami archeologów i egiptologów odwiedzimy starożytny Egipt - zapowiada nadawca. Stacja Polsat Viasat History zaprasza widzów na premierę programu „Tajemnice grobowca Kleopatry” (sezon 1.), z którego dowiedzą się więcej o miejscu ostatniego spoczynku tej legendarnej królowej. Zobaczą także trzeci odcinek „Królowych starożytnego Egiptu”, opowiadający o życiu jej córki - Kleopatry Selene (więcej tutaj). - To nie wszystko: każdy miłośnik egiptologii znajdzie w tym miesiącu coś dla siebie - zapewnia nadawca. Nadawca zaprasza na serie „Skanowanie Nilu” (więcej tutaj), „Tajemnice hieroglifów” (więcej tutaj), „Tajemnice Sakkary” (więcej tutaj), „Tutanchamon: oblicze bez maski” i inne.

„Spotkania z historią Egiptu”:
„Tajemnica grobowca Kleopatry” („Cleopatra's Secret Tomb”)
emisja: we wtorki (od 3 października br.) o 21:00

Pomimo kilku stuleci badań grobowiec ostatniej królowej Egiptu nadal nie został odnaleziony - dziś jednak, dzięki najnowszym odkryciom, archeolodzy mogą w końcu być blisko jego odkrycia. Czteroczęściowy dokument przybliża poszukiwania grobowca Kleopatry. Widzowie powędrują od starożytnych miast Taposiris Magna i Efez po Grecję i Włochy, zobaczą także prace poszukiwawcze na dnie morskim u wybrzeży Aleksandrii. Autorzy łączą wykopaliska, modelowanie 3D i rekonstrukcje historycznych obiektów, śledząc losy Kleopatry - od jej potężnych sojuszy po tragiczną śmierć. Jakie jeszcze tajemnice wiążą się z postacią tej legendarnej królowej?

„Życie rzymskiego żołnierza” („Real Life of a Roman Soldier”)
emisja: w niedziele (od 8 października br.) o 21:00

Był taki czas w historii, kiedy Rzym pozostawał niezwyciężoną potęgą - dzięki wyjątkowo potężnej armii. Ciężka piechota - legiony - była skuteczna, zdyscyplinowana i nieustraszona. Odkrycia starożytnych rzymskich obozów w całej Europie rzucają nowe światło na życie tych legendarnych żołnierzy; niedawne wykopaliska z Vindolanda w północnej Anglii i Fourvière Hill w rzymskiej dzielnicy Lyonu zaowocowały odkryciem bezcennych zabytków. - Program prezentuje wyniki najnowszych badań archeologicznych, dzięki którym poznamy prawdę o życiu zwykłych ludzi, którzy tworzyli legendarne rzymskie legiony - zapowiada nadawca.

„Spotkania z historią Egiptu”:
„Królowe starożytnego Egiptu” („Queens of Ancient Egypt”)
emisja: we wtorek, 17 października br. o 22:10

Poznajmy historię dwóch królowych; jedna z nich jest słynna i znana na całym świecie, druga - niemal zapomniana: oto wielka Kleopatra i jej córka. Kleopatra Selene urodziła się ze skazanego na niepowodzenie związku jej matki z rzymskim wodzem i politykiem, Markiem Antoniuszem. Jej rodzice ponieśli klęskę i zmarli przedwcześnie, podobnie jak całe rodzeństwo Kleopatry Selene. Kiedy trafiła do Rzymu jako więzień, wydawało się, że nie czeka ją już nic dobrego - ona jednak odrodziła się jak feniks z popiołów: poślubiła Jubę II, króla Mauretanii, i stała się jedną z największych królowych Afryki.

„Chiny: historia i współczesność” („Reinventing China”)
emisja: w środę, 18 października br. o 21:00

Program ukazuje ewolucję współczesnych Chin poprzez 150 lat ich historii. Widzowie zobaczą, jak ten wielki niegdyś kraj stracił swoją pozycję, ale z czasem znowu stał się jednym z najpotężniejszych państw świata. Poznają wybrane postacie historyczne tego okresu, takie jak cesarzowa Cixi, Mao Zedong czy Jack Ma. Historyczna i geopolityczna analiza wyjaśnia, w jaki sposób Chiny zmieniały się, aby w końcu powrócić do dawnej wielkości dzięki działaniom postaci politycznych - ale także dzięki pomocy tych, którzy pozostawali w cieniu. - Dzięki połączeniu zdjęć archiwalnych, animacji i wypowiedzi międzynarodowych historyków, ten dwuczęściowy dokument obala wiele poglądów Zachodu na temat Chin - zapowiada nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...