reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże w październiku w Polsat Viasat Explore

dodano: 2023-09-28 17:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore W październiku br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Explore poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Największe pomyłki inżynierów” (sezon 5.), „Niezwykłe linie kolejowe” (sezon 1.), „Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” (sezon 1.) i „Poszukiwacze klejnotów: Australia” (sezon 2.).

Polsat Viasat Explore


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Explore:

„Największe pomyłki inżynierów” 5 („Massive Engineering Mistakes” 5)
emisja: w czwartki o 21:00

Ludzie budują od ponad 10 tysięcy lat; jesteśmy ekspertami w dziedzinie inżynierii, a mimo to na całym świecie wydarzają się nadal katastrofy budowlane. Dzięki zespołom projektowym, naocznym świadkom i panelom ekspertów widzowie dowiedzą się, co poszło nie tak w rozpatrywanych przypadkach. Twórcy programu zbadają, dlaczego błędy zostały niezauważone i ujawnią, w jaki sposób inżynierowie próbują je naprawiać. W piątym sezonie programu twórcy skupili się między innymi na katastrofach związanych z pogodą, między innymi na autostradach i na kolei. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób powodzie błyskawiczne i oblodzenie mogą powodować zawalanie się mostów; twórcy programu zbadają także, w jaki sposób błędy w projektach budowlanych mogą doprowadzić do katastrof - często niestety tragicznych w skutkach (więcej tutaj).

„Niezwykłe linie kolejowe” („Impossible Railways”)
emisja: w czwartki (od 5 października br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, autorzy programu zabiorą widzów w wyjątkową podróż: zobaczą najbardziej niezwykłe linie kolejowe na świecie i dowiedzą się jakie trudności musieli pokonać inżynierowie, którzy je budowali. W XIX wieku koleje przeżywały błyskawiczny rozwój i od tego czasu pozostają w czołówce nowoczesnej inżynierii i transportu. Linie kolejowe poprowadzono przez najwyższe góry, największe rzeki, niezmierzone pustkowia i ruchliwe ulice miast. W programie widzowie przyjrzą się z bliska technice kolejowej; grafiki i animacje komputerowe w połączeniu z wypowiedziami ekspertów pozwolą widzom poznać historię najciekawszych linii kolejowych, pokonujących nawet największe przeszkody. - Przełomowe projekty, pionierskie rozwiązania i plany na przyszłość: zobaczymy, jak powstaje globalna sieć kolejowa - zapowiada nadawca.

„Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” („Busted In Bangkok: Thai Tourist Police”)
emisja: w środy (od 11 października br.) o 21:00

Seria ukazuje pracę anglojęzycznych funkcjonariuszy tajskiej policji turystycznej, którzy mają do czynienia z problemami turystów z całego świata. Program przedstawia - głównie z punktu widzenia policji - bardzo różne historie, które spotykają anglojęzycznych turystów w Tajlandii. Czasami to oni właśnie są sprawcami problemów - a czasami sami padają ofiarami napaści, kradzieży czy oszustw. Tajlandia to piękne miejsce, ale nie każdemu udaje się tu miło spędzić czas. Niektórzy turyści poznają ten kraj od strony, na którą nie przygotował ich żaden przewodnik.

„Poszukiwacze klejnotów: Australia” 2 („Gem Hunters Down Under” 2)
emisja: w poniedziałki (od 16 października br.) o 21:00

Kanał Polsat Viasat Explore zaprasza widzów do świata poszukiwaczy szafirów. Odległe, dzikie tereny w środkowej części australijskiego stanu Queensland kryją w sobie jedne z najbogatszych złóż tych kamieni szlachetnych na Ziemi. Drugi sezon programu śledzi działania pięciu ekip poszukiwaczy dążących do zdobycia bogactwa. Członkowie wszystkich zespołów mają wielkie ambicje i są bardzo zdeterminowani. Poszukiwania cennych, a przy tym bardzo różnorodnych kamieni szlachetnych stawiają przez nimi ogromne wymagania. Ekstremalne warunki pogodowe, potężne (choć często nie najlepiej dostosowane do tej pracy) maszyny, niebezpieczeństwa związane z poszukiwaniem szafirów także pod ziemią. Wytrwali poszukiwacze nigdy się nie poddają, a nagrodą za ich trudy są lśniące, niebieskie drogocenne kamienie (więcej tutaj).
 
Brianna Booth w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World
Brianna Booth w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World
Operator koparki oraz koparka Hitachi w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World
Operator koparki oraz koparka Hitachi w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...