reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europa w październiku w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-09-28 19:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W październiku br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom w ramach pasma „Spotkania z dziką Europą” takie programy jak „Anglia: cztery pory roku” (sezon 1.), „Wilki: wędrowcy bez granic” (sezon 1.) i „Przyroda w kraju wiatraków”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Spotkania z dziką Europą”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 2 października br.) o 21:00
- Zapraszamy na wspaniałą, europejską przygodę - zachęca nadawca. Widzowie przemierzą różnorodne krajobrazy Wysp Brytyjskich, Skandynawii, Niemiec, Szwajcarii i Holandii. Będą wędrować po północnej Anglii w premierowym odcinku programu „Anglia: cztery pory roku”; dowiedzą się także więcej o ponownym pojawieniu się wilków w Europie Zachodniej dzięki nowemu, dwuczęściowemu dokumentowi „Wilki: wędrowcy bez granic”. Stacja zaprasza także na program „Przyroda w kraju wiatraków”, z którego widzowie dowiedzą się jaki wpływ na życie zwierząt miały słynne holenderskie wiatraki (więcej tutaj).

„Spotkania z dziką Europą”:
„Anglia: cztery pory roku” („England: A Year In The Wild”)
emisja: w poniedziałki (od 2 października br.) o 21:00

Parki narodowe Dales i North York Moors to 3,6 tys. kilometrów kwadratowych dzikich terenów w północnej Anglii, w hrabstwie Yorkshire - oba parki dzieli zaledwie około 35 kilometrów. Na ich terenie, rozciągającym się na zachód od wschodniego wybrzeża Anglii, żyje wiele dzikich zwierząt. Co roku przyjeżdża tu około 20 milionów turystów, podziwiających wspaniałe wodospady, rozległe wrzosowiska, łąki dzikich kwiatów i zapierające dech w piersi wybrzeża. Każdy z żyjących tu gatunków dzikich zwierząt ma własną strategię przetrwania. Kolejne odcinki tej serii ukazują cztery pory roku. Widzowie zobaczą życie dzikiej przyrody i dowiedzą się, jak życie różnych stworzeń wpływa na funkcjonowanie całego ekosystemu.

„Spotkania z dziką Europą”:
„Wilki: wędrowcy bez granic” („Wolf: Wanderer Without Borders”)
emisja: w środy (od 4 października br.) o 21:00

W Europie w ciągu ostatnich kilku stuleci wilki zostały niemal całkowicie wytępione - przetrwały tylko niewielkie populacje w dużych lasach Europy Wschodniej. W ostatnich dekadach jednak wilki nie tylko zostały uznane za gatunek chroniony, ale rozpoczęły niezwykły powrót na swoje dawne tereny. Program „Wilki: wędrowcy bez granic” opowiada historię o tym, jak te wspaniałe zwierzęta znalazły drogę powrotną z Polski przez Niemcy do Holandii i Belgii. Wielu ludzi cieszy się z powrotu wilków. Ale na pewno nie wszyscy. Dwuodcinkowy dokument śledzi podróż samotnego, młodego wilka, który wędruje na zachód w poszukiwaniu własnego terytorium i partnerki.

„Spotkania z dziką Europą”:
„Przyroda w kraju wiatraków” („Wildlife in Windmill Country”)
emisja: w czwartek, 5 października br. o 21:00

W samym sercu Holandii leży Alblasserwaard, wyjątkowy teren, gdzie najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu były niegdyś słynne holenderskie wiatraki. Ich złoty wiek dawno minął - ale dziś, jeśli uważnie się przyjrzeć, można odkryć ogromną liczbę zwierząt nadal korzystających z tego, jak obecność wiatraków zmieniła teren. Żyją tu rycyki, czaple purpurowe, zające, sarny, żaby moczarowe i motyle - osadniki megera. Program ukazuje życie tych zwierząt w różnych porach roku, w decydujących dla nich momentach i podczas największych wyzwań.
Kadr z programu „Anglia: cztery pory roku”, foto: Banijay Rights
Kadr z programu „Anglia: cztery pory roku”, foto: Banijay Rights


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...