reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa wprowadzi zakaz emisji po rosyjsku

dodano: 2023-10-03 19:13
autor: RO | źródło: lsm.lv/tele-satinfo

LTV7 Koncepcja bezpieczeństwa narodowego Łotwy, zatwierdzona przez tamtejszy Sejm w dniu 28 września 2023 roku, przewiduje zaprzestanie nadawania mediów publicznych w języku rosyjskim na Łotwie od 1 stycznia 2026 roku. W międzyczasie trwa wymiana informacji o doświadczeniach krajów bałtyckich w zakresie komunikacji z przedstawicielami mniejszości narodowych.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łotewski rząd chce wprowadzić nową koncepcję bezpieczeństwa narodowego, która obejmuje propozycję zaprzestania wszelkich transmisji w języku rosyjskim. Koncepcja powstała po analizie zagrożeń dla państwa.

Choć minister kultury Agnese Logina wypowiadała się już wcześniej przeciwko zamykaniu rosyjskich mediów państwowych, to jednak poparła dokument w obecnej formie, który zakłada zamknięcie rosyjskojęzycznych mediów. Minister zapewniła opinię publiczną o znaczeniu dalszej dyskusji na ten temat, ale wyraziła swój optymizm co do przyszłych ulepszeń w realizacji tego priorytetu politycznego.

Widzowie na Łotwie mogą oglądać z nadajników naziemnych m.in. rosyjskojęzyczną stację telewizyjną LTV7, która należy do Latvijas Televīzija. Sieci kablowe oferują m.in. nadającą z Estonii stację ETV+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...