reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ania” w filmowej wersji na kanale TVP2

dodano: 2023-10-05 13:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania” W czwartek, 5 października br. o godz. 21:45 na kanale TVP2 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Ania”, którego bohaterką jest aktorka Anna Przybylska. Producentem tego dokumentalnego filmu jest TVP, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski. W serwisie TVP VOD film „Ania” dostępny jest ponadto w serialowej wersji.

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Ania” to historia Anny Przybylskiej (żyła w latach 1978-2014) - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie znanej m.in. z ról Maryli Baki z serialu „Złotopolscy” (emisja na kanałach TVP Seriale i Stopklatka) i Kariny w serialu „Daleko od noszy” oraz filmów „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”.

Anna Przybylska - mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka - spełniona w każdej z tych ról. W filmie widzowie usłyszą jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym były dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, a przyjaciele o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.

Jak czytamy w opisie, pełnometrażowy film dokumentalny „Ania” prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Anny Dereszowskiej, Szymona Bobrowskiego, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego „Piaska”, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.

Za scenariusz i reżyserię filmu „Ania” odpowiadają Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, za zdjęcia Michał Tyszkiewicz „Tyszka” i Kamil Gubała, a producentem jest Paweł Gajewski. W filmie wystąpili Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski (więcej tutaj).

Film „Ania” na kanale TVP2 wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 5 października 2023 roku, czyli w rocznicę śmierci Anny Przybylskiej (w niedzielę, 5 października 2014 roku) (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Ania” pojawił się w kinach w piątek, 7 października 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP


„Ania” - film, emisja w czwartek, 5 października 2023 roku o godz. 21:45 w TVP2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...