reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wąż” na kanale Epic Drama

dodano: 2023-10-06 17:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama „Wąż” W piątek, 6 października br. o godz. 21:30 na kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego serialu „Wąż” („The Serpent”). To dramat kryminalny inspirowany życiem seryjnego mordercy, Charlesa Sobhraja „Węża”. Występują Jenna Coleman, Ellie Bamber, Mathilde Warnier, Alice Englert, Tim McInnerny, Grégoire Isvarine, Amesh Edireweera, Billy Howle i Tahar Rahim.

Epic Drama „Wąż”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Epic Drama zaprasza na premierę serialu „Wąż”. Ośmioodcinkowy dramat kryminalny będzie emitowany w piątki o godzinie 21:30, począwszy od 6 października br., wyłącznie na kanale Epic Drama. - Serial rozgrywający się w latach 70. ubiegłego wieku zabiera widzów w mrożącą krew w żyłach podróż przez najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, zagłębiając się w umysł owianego złą sławą seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja, znanego jako Wąż, a także przedstawia międzynarodową obławę mającą na celu postawienie go przed sądem - zapowiada nadawca.

Bangkok, rok 1975. Charles Sobhraj (w tej roli Tahar Rahim) jest złodziejem i oszustem, którego celem są młodzi podróżnicy hipisi wędrujący po azjatyckich szlakach. Bezwzględnie wykorzystuje ich niewinność, kradnąc pieniądze, paszporty i tożsamość. Kiedy Herman Knippenberg (Billy Howle), młodszy dyplomata w holenderskiej ambasadzie w Bangkoku, otrzymuje list od mężczyzny z Holandii martwiącego się o miejsce pobytu swojej szwagierki i jej chłopaka, przypadkowo natrafia na trop zbrodni Sobhraja. Herman wkrótce znajduje dwa spalone ciała i jest zdeterminowany, by złapać mordercę. Kiedy sprawa zostaje zbagatelizowana przez policję i innych pracowników ambasady, Herman sam podejmuje się śledztwa, rozpoczynając niezwykły łańcuch wydarzeń i niebezpieczny pościg prowadzący przez azjatyckie kraje.

Sobhraj podaje się za handlarza klejnotów, Alaina Gautiera. Wykorzystuje swój urok i charyzmę, aby zwabić turystów do swojego mieszkania w Bangkoku, gdzie organizuje imprezy i dokonuje przestępstw wraz ze swoimi lojalnymi wspólnikami - francusko-kanadyjską dziewczyną Marie-Andrée Leclerc (Jenna Coleman) i hinduskim poplecznikiem Ajayem Chowdhury (Amesh Edireweera). Sobhraj zaprzyjaźnia się z podróżnikami, a następnie narkotyzuje i okrada.

Herman w tym czasie zbiera mocny i oddany sprawie zespół, który ma pomóc mu uzyskać twarde dowody pozwalające umieścić Sobhraja za kratkami. W skład „komitetu działania” wchodzą m.in. jego bezkompromisowa żona Angela (Ellie Bamber), szorstki Paul Siemons z belgijskiej ambasady oraz sąsiedzi Sobhraja, Nadine (Mathilde Warnier) i Remi Gires (Grégoire Isvarine). Młoda para początkowo zaprzyjaźnia się z Charlesem, jednak szybko zdaje sobie sprawę, że w mieszkaniu ich sąsiada dzieją się straszne rzeczy.

Dzięki wysiłkom Hermana i jego zespołu, Sobhraj i jego wspólnicy stają się głównymi podejrzanymi w niewyjaśnionych morderstwach wielu młodych zachodnich podróżników w Indiach, Tajlandii i Nepalu. Sobhraj, wielokrotnie wymykając się z rąk władz w różnych krajach, staje się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie, za którym wystawiono nakazy aresztowania na trzech różnych kontynentach. Knippenberg zrobi wszystko, by go schwytać i oddać sprawiedliwość ofiarom i ich rodzinom. Tymczasem Sobhraj nie ma zamiaru dać się złapać i wyrusza na brutalną, niszczycielską eskapadę dookoła świata.

- „Wąż” to ekscytująca podróż pełna zbrodni, oszustw i determinacji tych, którzy za wszelką cenę pragną powstrzymać śmiertelnego drapieżnika - zapowiada nadawca. Premiera serii odbędzie się w piątek, 6 października br. o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama, a kolejne odcinki emitowane będą w piątki o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Jenna Coleman (z prawej) w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Jenna Coleman (z prawej) w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Jenna Coleman i Tahar Rahim w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Jenna Coleman i Tahar Rahim w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Ellie Bamber i Billy Howle w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Ellie Bamber i Billy Howle w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Tahar Rahim w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Tahar Rahim w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Tim McInnerny i Billy Howle w serialu „Wąż”, foto: Viasat World
Tim McInnerny i Billy Howle w serialu „Wąż”, foto: Viasat World


„Wąż” - sezon 1., emisja w piątki (od 6 października 2023 roku) o godz. 21:30 na kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...