reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Obchody XXIII Dnia Papieskiego w Telewizji Polskiej

dodano: 2023-10-12 16:08
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

Koncert dzień papieski TVP 360px Na niedzielę, 15 października w związku z obchodami XXIII Dnia Papieskiego, Telewizja Polska przygotowała specjalną ofertę programową – galę wręczenia Nagród TOTUS TUUS 2023, uroczystą Mszę Świętą z Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie oraz koncert „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

TVP Polonia
Dzień papieski TVP Polonia 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 2001, co roku, w każdą niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzony jest Dzień Papieski.

To wyjątkowe święto jest wyrazem wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka oraz przypomnieniem Jego dziedzictwa. W tym roku Dzień Papieski przypada na niedzielę, 15 października i odbywa się pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium Vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia.

W sobotę, 14 października o godz. 16:00 TVP2 zaprasza widzów na transmisję uroczystej gali wręczenia Nagród TOTUS TUUS 2023.

Statuetki przyznawane są instytucjom, organizacjom oraz osobom, które w szczególny osób inspirują się naukami Jana Pawła II i przyczyniają się do budowania „cywilizacji miłości”. Tzw. katolickie noble wręczone zostaną w czterech kategoriach: „Promocja godności człowieka”, „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, „Propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II” oraz „TOTUS TUUS MEDIALNY im. bp. Jana Chrapka”. Przyznana zostanie również Nagroda specjalna. Laureatów spośród zgłoszonych kandydatów wybierają specjalnie powołane Kapituły Nagrody. Podczas tegorocznej gali wystąpi trójka znakomitych wykonawców: Stanisława Celińska, Gabi Gąsior oraz Janusz Radek. Galę poprowadzą Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal.

W sobotę, 15 października o godz. 20:00 w Jedynce i TVP Polonia rozmowa z kard. Kazimierzem Nyczem z okazji XXIII Dnia Papieskiego.

W niedzielę, 15 października o godz. 9:30 w TVP1 i TVP Polonia transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie, w której uczestniczyć będą m.in. stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Mszę świętą celebrować będzie biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert Chrząszcz.

W wydaniu specjalnym programu „Między Ziemią a Niebem" o godz. 11:00 na TVP1 oraz TVP Polonia gościć będą przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, a także osoby związane z działalnością Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W niedzielę o godz. 17:30 w Jedynce koncert „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Przesłaniem tego wyjątkowego wydarzenia jest afirmacja życia od jego początku aż do naturalnej śmierci. W trakcie koncertu wyemitowane zostaną fragmenty przemówień Jana Pawła II oraz myśli Papieża. „Kołysanka dla okruszka”, „To świt, to zmrok”, „Wyobrażam sobie” – to tylko niektóre z utworów, które usłyszą widzowie. Na scenie wystąpią: Marcin Sójka, Anna Józefina Lubieniecka, Kuba Szmajkowski, Artur Caturian, Gabi Gąsior, Tadeusz Seibert, Olga Szomańska, Krzysztof Iwaneczko, zespół Tulia. Koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Wydarzenie zarejestrowane zostało w kościele św. Anny w Warszawie, przed którym Jan Paweł II przemawiał do młodzieży akademickiej podczas I pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...