reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Królewna Śnieżka...” w odświeżonej wersji 4K na Disney+

dodano: 2023-10-17 10:23 | aktualizacja: 2023-10-17 11:30
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Było sobie studio Disney+ Disney ma już sto lat! Z tej okazji na platformie Disney+ pojawił się krótkometrażowy film „Było sobie studio” z całą plejadą gwiazd animowanych filmów Disneya. Na widzów czekają też kultowe tytuły w odświeżonej wersji, w tym pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany - „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

The Walt Disney Company
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków odświeżona wersja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
16 października br. to ważna data w historii kina. Właśnie tego dnia, równo sto lat temu, powstała wytwórnia The Walt Disney Company. Od tego czasu produkcje z udziałem tak kultowych bohaterów, jak m.in. Myszka Miki czy Kaczor Donald, bawią i wzruszają widzów w każdym wieku.

By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, powstał specjalny film. W „Było sobie studio” pojawią się 543 postacie Disneya z ponad 85 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych - bohaterowie i złoczyńcy, książęta i księżniczki, pomocnicy i czarodzieje - w zupełnie nowej animacji rysowanej ręcznie i wykorzystującej efekty komputerowe, aby uczcić 10 dekad opowiadania historii, kunsztu i osiągnięć technologicznych. Myszka Miki przewodzi emocjonalnemu i radosnemu spotkaniu ukochanych postaci Disneya, które spotykają się na grupowym zdjęciu z okazji 100. rocznicy Disneya. Krótkometrażowy film został napisany i wyreżyserowany przez Dana Abrahama i Trenta Correya, a wyprodukowany przez Yvett Merino i Bradforda Simonsena.

Klasyczne animacje w odświeżonej wersji

Z okazji 100-lecia Disneya na platformie Disney+ są dostępne również produkcje z kolekcji 27 klasycznych filmów krótkometrażowych Walt Disney Animation Studios, poddanych rekonstrukcji cyfrowej. W pakiecie filmów krótkometrażowych znajdą się zarówno popularne klasyki, jak i nieco mniej znane tytuły, powstałe w pierwszych latach działalności wytwórni. Zobaczymy między innymi dwa tytuły z 1927 roku: „Kłopoty z tramwajem” i „Na mokro” z udziałem Królika Oswalda, ale także klasyczne produkcje z kolekcji „Silly Symphony”, takie jak „Taniec szkieletów”, „Syrenki”, „Wynken, Blynken i Nod” oraz „Ahoj żeglarze” z 1956 roku z przygodami Kaczora Donalda i jego wiewiórczych rywali. Nie zabraknie też szerokiej gamy filmów z pozostałymi, ukochanymi postaciami Disneya.

W dzień jubileuszu Disneya, czyli 16 października, do grona odnowionych animacji na platformie Disney+ dołączyła także niezapomniana „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Ta odrestaurowana wersja 4K klasycznej animacji z 1937 roku jest wynikiem połączonych sił zespołu ds. renowacji i konserwacji Walt Disney Studios z kluczowymi artystami z Walt Disney Animation Studios. Film uznawany jest za jeden z najważniejszych w historii animacji, ponieważ była to pierwsza animowana pełnometrażowa produkcja w dziejach kina. Tytuł ten został doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej specjalnym honorowym Oscarem. Zajmuje również najwyższe miejsce wśród filmów animowanych na liście „100 years… 100 movies” American Film Institute.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...