reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Morderczynie” inspirowane książką Katarzyny Bondy w Viaplay [wideo]

dodano: 2023-10-17 10:55 | aktualizacja: 2023-10-24 10:27
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Viaplay Group

Morderczynie Viaplay Group 27 października br. odbędzie się premiera serialu kryminalnego „Morderczynie”, pierwszej polskiej produkcji fabularnej Viaplay. Scenariusz, inspirowany książką non-fiction Katarzyny Bondy, początkowo skupia się na tajemniczym zaginięciu wysokiego rangą oficera policji. Zagadkową sprawę zniknięcia stara się rozwikłać jego córka, ambitna dzielnicowa. Kto stoi za zaginięciem policjanta? Gdzie kobietę doprowadzi śledztwo? Kim są tytułowe „Morderczynie”?

Maja Pankiewicz w serialu „Morderczynie” / Viaplay Group
Maja Pankiewicz Morderczynie Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za wszelką cenę

Karolina (Maja Pankiewicz) postanowiła pójść w ślady swojego ojca i zostać policjantką. Młoda, pyskata i ambitna policjantka wierzy, że szybko uda jej się wspiąć po szczeblach policyjnej hierarchii. Od kilku miesięcy jest pochłonięta sprawą, która nie daje jej spokoju. Właśnie mija rok od zaginięcia jej ukochanego taty. Kobieta jest zdeterminowana, by go odnaleźć i robi wszystko co w jej mocy, by dowiedzieć się, co stało się z jej ojcem, nawet jeśli musi nagiąć obowiązujące zasady. Jednocześnie nie może zrozumieć, dlaczego pozostali członkowie rodziny nie wspierają jej w poszukiwaniach. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że rzeczywistość nie miała zbyt wiele wspólnego z wyidealizowanym wizerunkiem ojca, istniejącym jedynie w jej wspomnieniach. W trakcie prowadzonego śledztwa odkrywa sieć kryminalnych powiązań i przekracza kolejne granice, nie cofając się przed niczym.

„Morderczynie” to serial pełen nieoczywistych zwrotów akcji, przedstawiający nie tylko realną wizję pracy w policji, lecz także rzeczywistość widzianą za więziennymi kratami.
 

– „Morderczynie” to serial, który wyróżnia się na tle innych produkcji kryminalnych w Polsce. To produkcja kryminalna, w której pierwsze skrzypce grają kobiety. Każda z nich znacząco różni się od siebie charakterem, każdą motywuje co innego. Dzięki fantastycznym rolom aktorskim Mai Pankiewicz, Elizy Rycembel i Izy Kuny udało nam się stworzyć fascynujące postaci matki i dwóch córek, między którymi iskrzy, ale jednocześnie gotowe są zrobić dla siebie wszystko. A to przecież tylko jeden z elementów intrygującej fabuły „Morderczyń”, skrywającej znacznie, znacznie więcej – mówi Kristoffer Rus, reżyser i producent serialu.

Pomiędzy dobrem a złem

W serialu „Morderczynie” zło czai się w najmniej spodziewanych miejscach, wywołując ból, gniew i przemoc. To także opowieść o skomplikowanych relacjach łączących poszczególnych członków rodziny głównej bohaterki. Muszą oni zmierzyć się z trudną przeszłością, w której piętno dawnych aktów przemocy nadal wpływa na ich życie. Fabuła serialu podejmuje także ważne społecznie tematy, takie jak kręgi przemocy oraz skutki domowej agresji. Tajemnice fabuły „Morderczyń” wciągają od pierwszego odcinka, stawiając przed widzami pytania, na które nie ma oczywistych odpowiedzi.
 
Po środku Izabela Kuna, serial „Morderczynie”, fot. Viaplay Group

Obsada i twórcy

W głównej roli serialu „Morderczynie” zobaczymy Maję Pankiewicz, znaną z produkcji takich jak ‘Eastern’, czy ‘Warszawianka’. U jej boku wystąpiła Izabela Kuna ('Lejdis', 'Teściowie', ‘Znachor’) oraz Eliza Rycembel ('Boże Ciało', 'Belfer'). W rolę zaginionego ojca wcielił się Tomasz Schuchardt ('Doppelgänger. Sobowtór', 'Wielka woda'). W pozostałych rolach m.in. Mateusz Kmiecik ('Archiwista', 'Polot'), Anna Nehrebecka (‘Ziemia obiecana’, ‘Chce się żyć’), Magdalena Popławska (‘Atak paniki’, ‘Szadź’), Kamila Urzędowska (‘Chłopi’) i Robert Gulaczyk (‘Chłopi’).

Wszystkie odcinki zostały wyreżyserowane przez Kristoffera Rusa ('Żywioły Saszy. Ogień', 'Za duży na bajki'), a scenariusz jest dziełem Wiktora Piątkowskiego ('Wataha', 'Sortownia'), we współpracy z Joanną Kozłowską (‘Sortownia’, ‘Wojenne dziewczyny’) i Katarzyną Kaczmarek. Produkcja była nadzorowana przez Małgorzatę Jurczak, Executive Producer Scripted, Viaplay Group oraz Camillę Rydbacken, SVP Scripted Content, Viaplay Group.

Premiera serialu „Morderczynie” odbędzie się 27 października na Viaplay. Wszystkie odcinki zostaną udostępnione jednocześnie. Za produkcję odpowiada polski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Group.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...