Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w październiku br. na antenie kanału National Geographic zadebiutuje program „Daniel Ashville i cuda inżynierii”, w którym widzowie zobaczą obiekty przekraczające ludzką wyobraźnię. O tym, jak wyglądała praca wywiadu w czasie zimnej wojny, widzowie dowiedzą się z programu „Wojna szpiegów”, zaś w „Wojnie widzianej z powietrza” przyjrzą się miejscom wybranych bitew XX wieku. Co jeszcze czekać będzie na widzów w październiku br.?
Daniel Ashville już od dziecka uwielbiał konstruować. Podczas gdy inne dzieci grały w piłkę nożną w parku, on budował pierwsze urządzenia hydrauliczne. Już jako dorosły założył firmę budowlaną, która odniosła sukces. Teraz Brytyjczyk został twarzą programu
„Daniel Ashville i cuda inżynierii” (premiery w czwartki, od 5 października br. o godzinie 21:00). Jak czytamy w opisie, w sześcioodcinkowej serii wspomniany bohater w luźnej formie przedstawi najbardziej śmiałe i niewiarygodne konstrukcje na świecie - od 64-kilometrowego alpejskiego tunelu po największy na świecie statek wycieczkowy.
W październiku br. na antenie stacji nie zabraknie programów o tematyce militarnej. W
„Wojnie widzianej z powietrza” (premiery w piątki, od 27 października br. o godzinie 21:00) widzowie poszybują nad ikonicznymi miejscami z czasów II wojny światowej. Serial
„Wojna szpiegów” (premiery w piątki, od 20 października br. o godzinie 22:00) opowie historie najwybitniejszych agentów czasów zimnowojennych.
To nie koniec atrakcji. Fani ekstremalnego wędkarstwa w ofercie stacji znajdą ośmioodcinkową serię
„Podwodne olbrzymy” (premiery w soboty, od 7 października br. o godzinie 16:00), w której Cyril Chauquet pokaże, jak się łowi się potężne ryby, na przykład tarpony. Na antenie pojawi się także kolejny sezon programu
„Złapać przemytnika” (premiery w poniedziałki, od 16 października br. o godzinie 22:00) opowiadający o czujnych amerykańskich pogranicznikach. Ponadto pojawią się dwa filmy:
„Wulkan na końcu świata” (premiera w niedzielę, 29 października br. o godzinie 12:00) na temat badań geologicznych oraz
„Bobi Wine - głos sprzeciwu” (premiera w sobotę, 7 października br. o godzinie 20:00) o historii opozycyjnego polityka z Ugandy.
Październik 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:
„Daniel Ashville i cuda inżynierii” („Building Impossible With Daniel Ashville”)
emisja: w czwartki (od 5 października br.) o 21:00
Daniel Ashville, ekspert budowlany, poprowadzi serial zatytułowany „Daniel Ashville i cuda inżynierii”. Tytułowy bohater zjedzie cały świat, by dołączyć do ekip budujących takie obiekty jak tunele, mosty oraz środki transportu. Razem z nim widzowie przeniosą się do pełnego blichtru Las Vegas, gdzie budowano majestatyczną MSG Sphere. To ogromna kula składająca z ekranów LED, która ma zapewnić osobom odwiedzającym nieznane dotąd doświadczenia wizualne. W innych epizodach Daniel Ashville uda się do Doliny Krzemowej, żeby podziwiać test nowoczesnego sterowca, oraz w Alpy, gdzie znajduje się 64-kilometrowy tunel kolejowy.
„Podwodne olbrzymy” 2 („Last Of The Giants: Wild Fish” 2)
emisja: w soboty (od 7 października br.) o 16:00
W programie „Podwodne olbrzymy” wędkarz Cyril Chauquet spakuje sprzęt i wyruszy w podróż, gdzie będzie szukał pływających gigantów w wodach Argentyny, Nikaragui i Markizów na Pacyfiku. Postawiono przed nim zadanie. Naukowcy z pewnej uczelni potrzebują próbek DNA tarponów - wielkich ryb drapieżnych. Cyril Chauquet i jego zespół wypłyną w morze, by znaleźć olbrzyma. Niestety, zagrożeniem dla powodzenia akcji barakudy i czające się żarłoczne rekiny
(więcej tutaj).
„Bobi Wine - głos sprzeciwu” („Bobi Wine: The People's President”)
emisja: w sobotę, 7 października br. o 20:00
W 2021 roku piosenkarz Bobi Wine dość nieoczekiwanie postanowił wystartować w wyborach prezydenckich w Ugandzie. Artysta rzucił tym samym wyzwanie Yoweriemu Museveniemu - dyktatorowi, piastującemu najwyższy urząd w państwie od 35 lat. Bobi Wine spotkał się z represjami: został aresztowany na polecenie urzędującego prezydenta, zostając więźniem politycznym.
„Złapać przemytnika” 6 („To Catch A Smuggler” 6)
emisja: w poniedziałki (od 16 października br.) o 22:00
W trakcie pandemii wzrosła liczba przemytów narkotyków do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Czujni pracownicy z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo kraju, stworzyli system kontroli na wszystkich rodzajach przejść granicznych - naziemnych, lotniskach oraz w portach. I to właśnie funkcjonariusze, będący w stanie najwyższej gotowości, żeby powstrzymać napływ nielegalnych towarów i substancji, są głównymi bohaterami programu „Złapać przemytnika”
(więcej tutaj).
„Wojna szpiegów” („The Spying Game: Tales From The Cold”)
emisja: w piątki (od 20 października br.) o 22:00
Podczas zimnej wojny napięcie między Stanami Zjednoczonymi Ameryki i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich sięgało zenitu. Trwała wielopoziomowa rywalizacja. Oba super mocarstwa zaangażowały do pracy tysiące szpiegów, dzięki czemu były świetnie zorientowane o działaniach przeciwnika. W programie „Wojna szpiegów” widzowie poznają kulisy pracy agentów . Okazuje się, że grupa wywiadowców zakradła się na rosyjskie zaplecze, by tam z bliska podglądać wrogie rakiety, składy nuklearne i bazy lotnicze. Praca szpiega niosła ze sobą ogromne niebezpieczeństwa, a tym, którzy dali się zdemaskować, groziła śmierć.
„Wojna widziana z powietrza” 2 („WWII: Secrets From Above” 2)
emisja: w piątki (od 27 października br.) o 21:00
Dzięki archiwalnym zdjęciom lotniczym oraz animacjom widzowie poznają tajemnice drugiej wojny światowej ukazane z nowej perspektywy. Poszybują nad zaginionymi pancernikami i zatopionymi wrakami, zwiedzą skrywane przed światem niemieckie bunkry i poznają sekrety bitewnych starć. Dzięki specjalnym rekonstrukcjom zobaczą, jak alianci szykowali operację, która miała sparaliżować niemiecki przemysł, a także zmasowany atak wojsk Adolfa Hitlera na froncie zachodnim - w Belgii i Luksemburgu
(więcej tutaj).
„Wulkan na krańcu świata” („Explorer: Lake Of Fire”)
emisja: w niedzielę, 29 października br. o 12:00
„Wulkan na krańcu świata” pokazuje historię jednego z mało znanych wulkanów. Wszystko zaczęło się w 2001 roku, gdy jeden z satelitów okołoziemskich zarejestrował anomalię termiczną, której źródłem był tajemniczy wulkan położony na krańcu świata. Dokładne zbadanie tego zjawiska może w przyszłości pomóc przewidywać erupcje na całym świecie. Wyspa leży jednak tak daleko i panują na niej tak trudne warunki, że nikt wcześniej nie zdołał dotrzeć na szczyt wulkanu i zbadać, co w sobie kryje.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.