reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Światowe dokumenty w październiku w Planete+

dodano: 2023-10-19 21:57 | aktualizacja: 2023-10-20 10:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ W październiku br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom w ramach pasma „Oblicza zła” taki program jak „Kim jest Ghislaine Maxwell”, w ramach pasma „Serie W/End” taką produkcję jak „Wędrówki kamieni szlachetnych”, w ramach pasma „Nauka i technika” taki program jak „Udar. Powstrzymać skutki”, w ramach pasma „Dzika natura” takie produkcje jak „Owady. Tajemnice ewolucji”, „Ważki - owady ekstremalne” i „W dżungli mrówek”, a w ramach pasma „Szok dok” takie produkcje jak „Zagrabione dziedzictwo Azji” i „Kobaltowa gorączka”.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, najmroczniejsze sekrety i ohydne przestępstwa popełnione przez córkę brytyjskiego magnata w dokumencie „Kim jest Ghislaine Maxwell” oraz niezłomność w poszukiwaniu leku mającego powstrzymać skutki udarów w paśmie „Nauka i technika” („Udar. Powstrzymać skutki”), czyli dwa skrajne oblicza ludzkiej natury w październiku br. w stacji Planete+ i w serwisie VOD CANAL+ Online. Poza tym widzowie wyruszą w podróż szklakiem najbardziej pożądanych kamieni świata: diamentów, szafirów, rubinów i szmaragdów w „Wędrówkach kamieni szlachetnych”, zobaczą dwa dokumenty o ciemnej stronie kultury i postępu: „Zagrabione dziedzictwo Azji” i „Kobaltowa gorączka”, a także poznają sekrety owadów w trzech dokumentach: „Owady. Tajemnice ewolucji”, „Ważki - owady ekstremalne” oraz „W dżungli mrówek”.

Październik 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Oblicza zła”:
„Kim jest Ghislaine Maxwell”
emisja: w niedziele (od 1 października br.) o 22:00

Jak informuje nadawca, odpowiedź brzmi: jest całkowicie zdemoralizowaną i pozbawioną skrupułów bogatą kobietą, która popełniała przestępstwa seksualne i stręczycielskie wobec nieletnich dla przyjemności i z poczucia władzy. Ghislaine Maxwell, córka brytyjskiego magnata prasowego, wychowana w dostatku i miłości, jako młoda kobieta z socjety wraz z partnerem, multimilionerem Jeffreyem Epsteinem, stworzyła siatkę oferującą bogaczom seks z dziećmi i nastolatkami. Byli bezkarni kilkanaście lat. W 2022 roku Ghislaine Maxwel została skazana na 20 lat więzienia (więcej tutaj).

„Serie W/End”:
„Wędrówki kamieni szlachetnych”
emisja: w soboty (od 7 października br.) o 17:00

Dokumentalna opowieść o diamentach, szafirach, rubinach i szmaragdach. Od kopalni w Sri Lance, Kolumbii i Sierra Leone, poprzez świat jubilerów, aż do globalnej sieci handlarzy. Po tym skomplikowanym i pełnym zależności świecie oprowadza pewien jubiler i znawca kamieni Shahzeem Pasha. - Seria niezwykle przyjemna dla oka i pełna zaskakujących faktów o tej bardzo egzotycznej gałęzi wiedzy, rzemiosła i handlu - zapowiada nadawca.

„Nauka i technika”:
„Udar. Powstrzymać skutki”
emisja: we wtorek, 10 października br. o 22:00

Dokument o pewnym amerykańskim lekarzu, Mike'u Tymianskim, który od lat pracuje nad lekiem mającym powstrzymać skutki udarów. Lek roboczo nazywa się Nerinetide (NA-1) i przechodzi długotrwałą i żmudną fazę testów na pewnej grupie pacjentów. Czy lek zadziała na czas? Czy zadziała prawidłowo? Czy nie będzie niepożądanych skutków ubocznych? - Tak oto na naszych oczach trwa wyścig z czasem, którego stawką jest zdrowie i życie wielu milionów ludzi na całym świecie - czytamy w opisie (więcej tutaj).

„Dzika natura”:
emisja: w soboty (od 7 października br.) o 16:00
W ramach pasma stacja wyemituje takie filmy dokumentalne jak „Owady. Tajemnice ewolucji” (premiera w sobotę, 7 października br. o godzinie 16:00), „Ważki - owady ekstremalne” (premiera w sobotę, 14 października br. o godzinie 16:00) i „W dżungli mrówek” (premiera w sobotę, 21 października br. o godzinie 16:00). Trzy dokumenty o owadach: o ich kolosalnym znaczeniu dla przetrwania globalnego ekosystemu planety Ziemia, o ewolucyjnym cudzie, jakim są ważki i pokrewne im gatunki oraz o czterech gatunkach mrówek, żyjących w symbiozie w gujańskiej dżungli. - Wszystkie dokumenty nakręcone z użyciem najnowocześniejszych metod makrofotografii, o wciągającej i pełnej faktów narracji, oraz o poszerzającym horyzonty o globalnym spojrzeniu na rolę stawonogów w ewolucji organizmów - zapowiada nadawca (więcej tutaj i tutaj).

„Szok dok”:
emisja: w środy
W ramach pasma stacja pokaże takie filmy dokumentalne jak „Zagrabione dziedzictwo Azji” (emisja w środę, 11 października br. o godzinie 22:00) i „Kobaltowa gorączka” (emisja w środę, 25 października br. o godzinie 22:00). Dwa dokumenty o ciemnej stronie kultury i postępu. Skradzione święte posągi i fragmenty świątyń, które mają wartość nie tylko historyczną i artystyczną, ale przede wszystkim sakralną, trafiają do muzeów i prywatnych kolekcji. Młode pokolenie historyków i aktywistów walczy, by odzyskać skradzione przed laty świętości. Kobalt jest niezbędny do budowy ogniw do samochodów elektrycznych. Ale ten rzadki metal, występujący głównie w Kongo, powoduje podczas wydobycia i przetwarzania ogromne zanieczyszczenia, o wyzysku ludzkim nie wspominając. Czy da się odzyskać skradzione świętości? Czy da się „uzdrowić” wydobycie kobaltu (więcej tutaj)?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...