reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przywódcy w listopadzie w Polsat Viasat History

dodano: 2023-10-24 14:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W listopadzie br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Hitler i jego władza” (sezon 1.), „Waco: nieznane fakty” (sezon 1.) i „Starożytna apokalipsa” (sezon 2.), a w ramach pasma „Zamach na Kennedy'ego” takie produkcje jak „Zabójstwo Kennedy'ego: 24 godziny, które wstrząsnęły światem”, „Zabójstwo Kennedy'ego: ostateczne dowody” (sezon 1.) i „Zabójstwo Kennedy'ego: film, który zmienił świat”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Hitler i jego władza” („Hitler's Power”)
emisja: w soboty (od 4 listopada br.) 21:00

Przejęcie władzy w Niemczech przez Adolfa Hitlera 30 stycznia 1933 roku było jednym z najbardziej znaczących momentów XX wieku. Ta trzyczęściowa seria analizuje wydarzenia prowadzące do tego dnia i chwile, które nastąpiły później. - Dowiemy się, w jaki sposób niepozorny człowiek tak szybko przejął władzę w Niemczech i dlaczego ludzie przyjęli jego wizję. Zastanowimy się także, co skłoniło Niemców do poparcia Holokaustu; niepublikowane wcześniej filmy, zdjęcia i dokumenty, a także opinie i analizy ekspertów pomogą nam szerzej spojrzeć na sytuację niemieckiego społeczeństwa w czasach wojny i pokoju. Dowiemy się też, jak w warunkach dyktatury wygląda relacja między przywódcą a ludem - zapowiada nadawca.

„Waco: nieznane fakty” („Waco: Untold Stories”)
emisja: w niedzielę, 5 listopada br. o 21:00

W 1993 roku 82 członków ekstremistycznej sekty znanej jako Gałąź Dawidowa straciło życie w czasie jednego z najbardziej kontrowersyjnych oblężeń we współczesnej historii Ameryki. Wśród tych, którzy zginęli, było 23 Brytyjczyków. - Dziś, 30 lat po tej tragedii, poznamy ich historie i usłyszymy relacje tych, którzy przeżyli - niektórzy z nich po raz pierwszy wystąpią przed kamerami - zapowiada nadawca.

„Starożytna apokalipsa” 2 („Ancient Apocalypse” 2)
emisja: w czwartki (od 16 listopada br.) o 21:00

Każdy kontynent ma swoje wykopaliska - miejsca, w których tylko kamienie opowiadają historię upadłych cywilizacji. Czasami takie miejsca są pogrzebane pod ziemią, czasami kryją się w dżungli lub w nowoczesnym mieście - ale wszystkie rodzą te same pytania: Jak coś tak wielkiego mogło po prostu zniknąć?. Dlaczego cywilizacje upadają? Ten program bada stanowiska archeologiczne na całym świecie i szuka odpowiedzi na te pytania. Jak doszło do tego, że wielkie imperia uległy potędze świata przyrody? W drugim sezonie programu widzowie poznają historie kultury minojskiej, ludu Rapa Nui, Azteków, kultury Mochica, wikingów z Grenlandii i imperium Khmerów z Angkor Wat. Wszystkie te cywilizacje upadły, zmiecione przez wielkie klęski żywiołowe albo wydarzenia historyczne. Ich dzieje przedstawią widzom archeolodzy badający tajemnice świata starożytnego (więcej tutaj).

„Zamach na Kennedy'ego”:
emisja: w niedziele (od 19 listopada br.) o 21:00
W tym roku mija 60 lat od śmiertelnego postrzelenia prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna Fitzgerald Kennedy'ego podczas przejazdu prezydenckiej kolumny przez Dealey Plaza w Dallas w Teksasie. - Wybraliśmy trzy filmy dokumentalne, które analizują wydarzenia tego pamiętnego dnia. Rzadko oglądane materiały archiwalne; opowieści świadków; nowe, niepublikowane wcześniej dokumenty i nowe badania nad amatorskim filmem Abrahama Zaprudera pozwolą na nowe spojrzenie na te wydarzenia i będą okazją do refleksji nad dniem, który zmienił historię Stanów Zjednoczonych Ameryki - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Zamach na Kennedy'ego”:
„Zabójstwo Kennedy'ego: 24 godziny, które wstrząsnęły światem” („JFK: 24 Hours That Changed The World”)
emisja: w niedzielę, 19 listopada br. o 21:00

Dokument, przygotowany na 60. rocznicę zamachu na Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, wykorzystuje archiwalne materiały filmowe z całego świata, nieznane większości telewidzów. Widzowie zobaczą, jak wyglądały ostatnie 24 godziny prezydentury, dowiedzą się, jak doszło do aresztowania, a potem zabójstwa Lee Harveya Oswalda - człowieka uznanego za jedynego sprawcę tej zbrodni. Film ukazuje wydarzenia oczami zwykłych ludzi - między innymi autora amatorskiego filmu, na którym można zobaczyć ostatnie 16 sekund życia Johna Fitzgeralda Kennedy'ego - a także personelu Białego Domu i dziennikarzy (więcej tutaj).

„Zamach na Kennedy'ego”:
„Zabójstwo Kennedy'ego: ostateczne dowody” („JFK: The Final Evidence”)
emisja: w niedzielę, 19 listopada br. o 22:00

Dwuczęściowy dokument analizuje tajemnicę zabójstwa prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Autorzy skupiają się na jego rodzinie, wrogach i na tym, komu mogło zależeć na śmierci polityka. Doktor David J. Hall prezentuje różne dowody i relacje ludzi, którzy byli na miejscu zbrodni. Widzowie usłyszą także wypowiedzi ekspertów i naukowców. - Program pozwala spojrzeć na zabójstwo Johna Fitzgeralda Kennedy'ego w nowy sposób, a niedawno ujawnione dokumenty rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki pomagają odrzucić teorie spiskowe i zaakceptować fakty - zapowiada nadawca.

„Zamach na Kennedy'ego”:
„Zabójstwo Kennedy'ego: film, który zmienił świat” („JFK: The Home Movie That Changed the World”)
emisja: w niedzielę, 26 listopada br. o 21:00

Jest to historia amatorskiego filmu, na którym uchwycono moment zamachu na prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Widzowie dowiedzą się, jak Abraham Zapruder, producent odzieży z Dallas, stał się jednym z kluczowych świadków, bo przypadkowo sfilmował chwilę, która na zawsze zmieniła Amerykę. Film Abrahama Zaprudera stał się cennym dowodem, ale kwestie dotyczące jego własności i sposób zarządzania nim stały się źródłem wielu do dziś popularnych teorii spiskowych. Dokument koncentruje się na powstaniu tego amatorskiego nagrania, które okazało się jedynym zapisem jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...