reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wędrówki w listopadzie w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-10-25 12:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W listopadzie br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Zwierzęta: mistrzowie survivalu” (sezon 1.), „W poszukiwaniu deszczu” (sezon 1.), „Dzikie miasta” (sezon 1.) i „Sekretne życie zwierząt gospodarskich” (sezon 1.), a w ramach pasma „Spotkania z dziką Ameryką” takie produkcje jak „Korzenie życia” (sezon 1.), „Dziki Zachód” (sezon 1.) i „Dziki Teksas”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Zwierzęta: mistrzowie survivalu” („Nature's Ultimate Survivors”)
emisja: w soboty (od 4 listopada br.) o 14:45

Potężna siła uderzenia albo toksyczny dotyk; ekstremalna wytrzymałość lub szybkość - zwierzęta na różne sposoby przystosowały się do walki o przetrwanie. Ewolucja zmodyfikowała ich ciała i zachowania w taki sposób, aby uczynić z nich mistrzów survivalu, dysponujących szeregiem genialnych adaptacji. W tej serii widzowie przyjrzą się między innymi gepardowi, rawce błaznowi (zwanej także krewetką modliszkową), żabom i pająkom. Każdy odcinek programu skupia się na jednej kategorii adaptacji i obejmuje różnorodny zakres tematów - od mierzalnych wskaźników po najdziwniejsze i najbardziej niezwykłe umiejętności. Widzowie zobaczą zwierzęta najszybsze i najsilniejsze, ale poznają także znacznie bardziej skomplikowane cechy, zachowania i umiejętności pomagające w trudnej sztuce przetrwania. Autorzy przedstawią widzom ranking dwudziestu gatunków najlepszych w każdej z opisywanych kategorii.

„W poszukiwaniu deszczu” („Chasing The Rains”)
emisja: w niedziele (od 5 listopada br.) o 20:00

Serial podąża tropem trzech samic - przewodniczek stada, które chronią swoje rodziny i walczą o ich przetrwanie w czasie jednej z najgorszych susz w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Rezerwat Samburu jest domem dla rodziny słoni walczącej o przetrwanie na ekstremalnie suchym terenie. W hrabstwie Laikipia w Kenii Phoenix, przywódczyni stada dzikich psów, wychowuje pięć szczeniąt, ale musi stawić czoło konkurencji ze strony grasujących w okolicy hien. Kuleta - samica geparda i świeżo upieczona matka - walczy o utrzymanie przy życiu swoich czterech młodych w krainie pełnej niebezpiecznych drapieżników. W ostatnim odcinku widzowie zajrzą za kulisy serialu - dowiedzą się, w jaki sposób nakręcono zdjęcia we współpracy z wieloma działaczami na rzecz ochrony przyrody.

„Spotkania z dziką Ameryką”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 listopada br.) o 21:00
- Wyruszmy we wspaniałą podróż przez Stany Zjednoczone Ameryki i Kanadę; poznajmy dzikie piękno Ameryki i zagrożone dziś cuda tego fascynującego kontynentu - zachęca nadawca. Stacja zaprasza na premierowe programy - między innymi „Korzenie życia”, „Dziki Zachód”, „Dziki Teksas” i wiele innych. - Zobaczymy rozległe, imponujące krajobrazy, cudowną dziką przyrodę - ale także grożące jej niebezpieczeństwa, takie jak wulkany, zmiany klimatu czy wiele aspektów działalności człowieka. Nasze seriale i filmy dokumentalne to okazja do odwiedzenia samego serca Ameryki Północnej - zachęca nadawca (więcej tutaj)

„Spotkania z dziką Ameryką”:
„Korzenie życia” („Roots of Life”)
emisja: w poniedziałki (od 6 listopada br.) o 21:00

- Zapraszamy do świata trzech słynnych drzew rosnących w obu Amerykach. Wyruszymy w podróż przez majestatyczny kontynent, aby poznać różne niezwykłe stworzenia pojawiające się przy każdym z tych drzew - zachęca nadawca. Trzyczęściowa seria ukazuje walkę tych zwierząt o przetrwanie w trudnym terenie i ich związki z najstarszymi żywymi organizmami na świecie - drzewami. Okazuje się, że często są to złożone, wzajemnie powiązane relacje: obie strony nie są w stanie przetrwać bez siebie nawzajem.

„Spotkania z dziką Ameryką”:
„Dziki Zachód” („Wild West”)
emisja: we wtorki (od 7 listopada br.) o 21:00

Chyba nie ma w Ameryce Północnej terenów bardziej niezwykłych i bardziej zróżnicowanych niż Dziki Zachód. Niezwykłe krajobrazy Wielkiego Kanionu, Doliny Śmierci czy Monument Valley, lasy sekwoi olbrzymich, dzikie wybrzeża, które kształtowały się przez tysiąclecia. Widzowie dowiedzą się, jak powstały te wyjątkowe światy, co czyni je tak niezwykłymi i jakie żywioły rządzą życiem ich mieszkańców - zwierząt i ludzi. Zdjęcia do tego programu powstawały przez dwa lata w ośmiu różnych stanach Stanów Zjednoczonych Ameryki i na meksykańskim Półwyspie Kalifornijskim. Autorzy wykorzystali najnowocześniejszą technologię, filmując z lądu, morza i powietrza, aby ukazać widzom piękno tej legendarnej krainy (więcej tutaj).

„Spotkania z dziką Ameryką”:
„Dziki Teksas” („Wild Texas”)
emisja: w środę, 8 listopada br. o 21:00

Zachwycająca wizja dzikiej przyrody Teksasu opowiedziana oczami zwierząt - od tajemniczego, teksańskiego suma po nieuchwytnego ocelota. Film ukazuje najpiękniejsze krajobrazy i dziką przyrodę Teksasu. Widzowie powędrują od wysokich szczytów na zachodzie stanu przez jeziora, rzeki i wybrzeża, aż do Zatoki Meksykańskiej. Zobaczą piękno Teksasu i jego znaczenie ekologiczne w skali całego kontynentu.

„Dzikie miasta” („Cities: Nature's New Wild”)
emisja: w soboty (od  11 listopada br.) o 13:40

Miasta rozwijają się szybciej, niż jakiekolwiek inne siedliska na naszej planecie - i chociaż większość z nas myśli o nich jako o betonowych dżunglach pozbawionych zieleni i przyrody, to dla zwierząt najróżniejszych gatunków są one po prostu kolejnym siedliskiem, pełnym nowych, często zaskakujących możliwości. Dzikie zwierzęta - podobnie jak ludzie - mają określone potrzeby i stają przed konkretnymi wyzwaniami. Jeśli dobrze wykorzystają dostępne zasoby, mogą w mieście znaleźć wszystko, czego potrzebują - tak samo jak my. Świat dzikiej przyrody kurczy się, a nasze ośrodki miejskie wciąż się rozrastają, więc przystosowanie się do życia w mieście dla wielu gatunków zwierząt okazuje się kluczem do przetrwania.

„Sekretne życie zwierząt gospodarskich” („Secret Life of Farm Animals”)
emisja: w niedzielę 12 listopada br. o 9:20

Powszechnie wiadomo, że świnie są wyjątkowo mądre, owce nie grzeszą inteligencją, a krowy kładą się, gdy ma padać deszcz. Jednak o zwierzętach gospodarskich można powiedzieć znacznie więcej. W programie jego twórcy przetestują ich inteligencję, odkryją nieprawdopodobne relacje między nimi, a widzowie dowiedzą się o nich wielu zupełnie nowych rzeczy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...