reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Listopadowe premiery w TVP Dokument

dodano: 2023-10-31 22:21 | aktualizacja: 2023-11-02 14:24
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP Dokument

TVP Dokument W listopadzie kanał TVP Dokument zaprasza na kolejne premierowe dokumenty. Wspólnie z Barbarą Włodarczyk, polską dokumentalistką, widzowie zgłębią problemy największych światowych aglomeracji: San Francisco, Neapolu, czy Bangladeszu. Z kolei w serii dokumentalnej „Morderstwa w rodzinie” staną się świadkami dramatycznego śledztwa. Także miłośnicy produkcji przyrodniczo-podróżniczych znajdą coś dla siebie w mini seriach: „Wielkie Przyspieszenie”, „Podróże do ukrytych światów”, „Walia – dzika kraina”, „Ekstremalne wyzwania”. TVP Dokument zaprasza też na kolejne odcinki cyklu dokumentalnego „Lokalsi” i flagowej produkcji kanału „Polskie dziedzictwo” z udziałem Stefana Tompsona.

TVP Dokument
TVP Dokument Barbara Włodarczyk TVP 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W listopadzie, w cyklu „Barbara Włodarczyk zaprasza” TVP Dokument zaprezentuje premierowo 4 wyjątkowe filmy poprzedzone komentarzem dokumentalistki ze studia.

„San Francisco – światowa stolica nowych technologii” - wśród potęg gospodarczych zajmuje dwunaste miejsce na świecie, a produkt brutto regionu wynosi 720 milionów dolarów! Równocześnie ze współczynnikiem zamożności gwałtownie wzrasta wskaźnik ubóstwa, a ponad 10% populacji tego obszaru to bezdomni. San Francisco – miasto największych nierówności społecznych – premiera we wtorek, 7 listopada o godz. 21:20.

„Demony Neapolu” - to film dokumentalny o włoskiej organizacji przestępczej Camorra, która zbudowała pod koniec lat 90 - tych na przedmieściach Neapolu w Scampi narkotykową fortecę. W 2004 roku Scampię zalała fala przemocy i choć miasto rozkwita, w jego wąskich uliczkach czuć ducha neapolitańskiej mafii. Czy niepokorny Neapol uwolni się kiedyś od tego dziedzictwa?premiera we wtorek, 14 listopada o godz. 21:20.

„Rohingowie, w pułapce wygnania” - po masakrze dokonanej przez armię birmańską, społeczeństwo Rohingya uciekło do sąsiedniego Bangladeszu, gdzie zamknięto ich w obozie dla uchodźców. Obóz ten stał się najgęściej zaludnionym na świecie i najniebezpieczniejszym, zagrożonym powodziami, pożarami i wojnami gangów skupiskiem ludności – premiera we wtorek, 21 listopada o godz. 21:20.

„Cała nadzieja w atomie” – czy w obliczu bardzo realnego kryzysu klimatycznego nadszedł czas, aby ludzie na całym świecie zatrzymali się, spojrzeli na naukę i rozważyli wykorzystanie energii jądrowej jako realnego rozwiązania nadchodzącej katastrofy? - premiera we wtorek, 28 listopada o godz. 21:20.

W nadchodzącym miesiącu nie zabraknie też premierowych mini serii dokumentalnych.

TVP Dokument zaprasza na 3 odcinkowy cykl docu-crime pt. „Morderstwo w rodzinie”. To historia opowiedziana w całości materiałami archiwalnymi, która przedstawia w dramatyczny sposób prowadzone na naszych oczach śledztwo. „Morderstwo w rodzinie” - premiera w piątek, 10 listopada o godz. 21:20.

W sobotnie popołudnie w paśmie podróżniczo-przyrodniczym od godz. 14:00 TVP Dokument przygotował coś specjalnego dla ciekawych świata:

Walia - dzika kraina” (4 odcinki) – barwna seria dokumentalno-przyrodnicza o dzikich ekosystemach Walii. Każdy odcinek to opowieść o najbardziej dramatycznych momentach każdej z czterech pór roku, od wiosny aż do zimy - premiera, w soboty o godz. 14:00.

„Ekstremalne wyzwania” (4 odcinki) – seria dokumentalna, w której David McCall mierzy się z ekstremalnymi warunkami środowiska naturalnego: skwarem, głębinami morskimi, chłodem i mokradłami - premiera, w soboty o godz. 15:00.

„Wielkie Przyspieszenie” (6 odcinków) – niesamowita seria dokumentalna opowiadająca o technologicznym i ludzkim postępie cywilizacyjnym. Ostatnie 50 lat nadało zawrotne tempo postępowi technologicznemu, który nieodwracalnie zmienił nasz świat. Ta seria przedstawia fascynującą historię jednego z najbardziej dramatycznych rozdziałów w historii ludzkości i analizuje główne postępy w dziedzinie eksploracji kosmosu, informatyki, energii, zasobów, nauki o Ziemi i naszego zrozumienia ewolucji samego życia. Premiera w soboty o godz. 16:00.

„Podróże do ukrytych światów” (5 odcinków) – seria dokumentalna o kilku tajemniczych i bardzo ciekawych miejscach na świecie. Cykl zabierze widzów w niezwykłe miejsca jak np.: Makoko w Nigerii; La Rinconada w Peru; Manila stolica Filipin; dolina rzeki Omo w Etiopii; Dharavi w Bombaju. Premiera w soboty o godz. 17:05.

TVP Dokument zaprasza również na kontynuacje premierowych produkcji: „Lokalsi” – premiera, w środy o godz. 20:15 oraz trzeci już sezon docenianego przez widzów „Polskiego dziedzictwa” – premiera, w niedziele o godz. 18:30.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...