reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Czarne stokrotki" – nowy serial Canal+

dodano: 2023-10-31 15:49
autor: Jan Borejko | źródło: CANAL+

CZARNE STOKROTKI canal plus 360px „Czarne stokrotki"  to najnowszy serial CANAL+, którego światowa premiera planowana jest w Polsce na 2024 rok. To ten serial znalazł się wśród najlepszych tytułów Variety po festiwalu MIPCOM w Cannes

CANAL+ fot Jarosław Sosiński
Czarne-stokrotki-canal-fot-Jarosław-Sosiński-760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Czarne stokrotki"* w reżyserii Mariusza Paleja, ze scenariuszem stworzonym na podstawie koncepcji Dominiki Prejdovej oraz Agnieszki Szpili, zostały zaprezentowane na festiwalu MIPCOM, odbywającym się w Cannes.

Serial znalazł się także wśród najlepszych tytułów wybranych przez magazyn Variety.

To szansa produkcji na szeroką, międzynarodową dystrybucję, za którą odpowiedzialne jest STUDIOCANAL. Światowa premiera serialu planowana jest w polskim CANAL+ na 2024 rok.

Wyróżniona została też produkcja „The Night Logan Woke Up” w reżyserii Xaviera Dolana (autora tak kultowych filmów jak „Wyśnione miłości” czy „Mama”) z muzyką kompozycji Hansa Zimmera, którą również w 2024 roku będzie można zobaczyć w serwisie CANAL+ online i na antenie CANAL+ Premium.

- Serial to nowość w globalnym portfolio CANAL+, zwłaszcza pod kątem gatunku. „Czarne stokrotki"  to odważna i wysokobudżetowa produkcja, która w umiejętny i interesujący sposób łączy silny ładunek emocjonalny fabuły wraz z elementami supernaturalnymi. To opowieść o kobiecie, która próbując ocalić przyszłość swojej córki, musi zmierzyć się z własną przeszłością i traumami. To historia, która łączy czasy, światy i pokolenia

– mówi Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programingu CANAL+ Polska.

- Wraz z premierą szeregu thrillerów rynek domaga się czegoś wyjątkowego i wyróżniającego. W CZARNYCH STOKROTKACH widz w pełni zanurza się w tej historii dzięki wciągającym elementom gatunkowym thrillera, ale także dodatkowym warstwom tajemnicy oraz podkreślonym relacjom matki i córki. Scenariusz i dynamika związków pomiędzy bohaterami sprawiają, że jest to wyjątkowa i nieprzewidywalna produkcja

– skomentowała dla Variety Beatriz Campos, wiceprezeska ds. globalnej sprzedaży i finansowania produkcji.


FABUŁA CZARNYCH STOKROTEK

Lena (Karolina Kominek), ekscentryczna geolożka, po nagłym powrocie do pełnego ech przeszłości Wałbrzycha, musi zmierzyć się z największym strachem, jakiego może doświadczyć rodzic. Jej nastoletnia córka, z którą od lat nie mogła utrzymywać kontaktu, znika wraz z grupą dzieci z przedszkola, którymi się opiekowała. Trop prowadzi do podziemnego świata opuszczonych tuneli i przeszłości miasta, sięgającej II wojny światowej. Razem z policjantem Rafałem (Dawid Ogrodnik), swoim przyjacielem z dzieciństwa, Lena odkrywa mrożące krew w żyłach powiązanie zniknięcia dzieci z działalnością lokalnej filantropki (Edyta Olszówka). Tajemnicze wizje głównej bohaterki mogą okazać się kluczem do rozwiązania sprawy.
 
„Czarne stokrotki" - CANAL+ [Edyta Olszówka]


Serial wyróżnia także gwiazdorska obsada, w produkcji wystąpili m.in. Dawid Ogrodnik, Karolina Kominek, Tomasz Schuchardt, Edyta Olszówka, Olaf Lubaszenko, Piotr Żurawski, Robert Gonera, Paulina Gałązka oraz Alicja Wieniawa-Narkiewicz.

Za reżyserię serialu odpowiada Mariusz Palej („Detektyw Bruno”, „Czarny młyn”).

Autorkami koncepcji są Agnieszka Szpila (nominowana do zeszłorocznej Nike za powieść „Heksy”) i Dominika Prejdova, które pracowały także nad poszczególnymi odcinkami. Za scenariusz odpowiadają także Marcin Ciastoń („Hiacynt”, WYRWA) i Katarzyna Tybinka („Wataha”).

Kierownikiem literackim projektu jest Michał Oleszczyk („Wszystkie nasze strachy”). Autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn („Detektyw Bruno”, „Proceder”), scenografką serialu jest Katarzyna Sikora (KRÓL), za kostiumy odpowiada Hanka Podraza (THE OFFICE PL, „Prime Time”), a charakteryzacją zajęła się Anna Nobel („Der Parfumeur”, „Ułaskawienie”, „Papusza”). Art Director VFX serialu to Kamil Polak („Świteź”). Kierowniczką produkcji jest Anna Majek. Za kompozycję muzyki do serialu odpowiada Wojtek Grabek. Producentkami CZARNYCH STOKROTEK ze strony CANAL+ jest Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak oraz Magdalena Kamińska i Agata Szymańska z Balapolis.
*Roboczy tytuł podany wcześniej do wiadomości mediów to STRANGE ANGELS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...