reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zamknięto nielegalne streamingi: AdjaraNet i imovies

dodano: 2023-11-02 13:35 | aktualizacja: 2023-11-02 15:53
autor: HP | źródło: ACE

ACE-Adjaranet imovies poiractwo streaming 360px Koalicja antypiracka - Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki (ACE) ściśle współpracowała z Ministerstwem Finansów Gruzji, aby zamknąć dwie największe w tym kraju nielegalne witryny streamingowe: adjaranet.com i imovies.cc.

satkurier.pl
Adjaranet  piracki streaming ACE piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liczby odwiedzających obie pirackie strony są ogromne

W ostatnich 2 latach witrynę adjaranet.com odwiedziło 140 mln osób. W tym samym okresie witrynę imovies.cc odwiedziło prawie 64 mln osób.

Obie witryny należały do ​​najchętniej oglądanych w Gruzji, często plasując się w ogólnej dziesiątce najczęściej odwiedzanych witryn.

Akcja jest następstwem rozszerzonej współpracy pomiędzy ACE, rządem Gruzji, Krajową Komisją Łączności, Służbą Śledczą Ministerstwa Finansów i Sakpatenti (Krajowym Centrum Własności Intelektualnej Gruzji).

- Globalna walka z piractwem to wysiłek zespołowy, a ta sprawa podkreśla niezmierzoną wartość współpracy ACE z agencjami rządowymi na całym świecie

– stwierdził Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i szef globalnej ochrony treści stowarzyszenia Motion Picture Association oraz szef ACE.

- ACE docenia ciężką pracę gruzińskiego Ministerstwa Finansów i Gruzińskiego Centrum Antypirackiego w pomyślnym zamknięciu tych dwóch operacji przestępczych, które osłabiają zatrudnienie i wzrost w całym gruzińskim sektorze kreatywnym. Nasza współpraca z Cavea Plus, kluczowym członkiem ACE w regionie Kaukazu, pomogła zapewnić skoordynowane podejście do ochrony praw autorskich.

- Chciałbym podziękować ACE za obronę praw własności intelektualnej właścicieli treści w Europie Wschodniej i poza nią

– powiedział Zurab Bezhashvili, dyrektor wykonawczy Centrum Antypirackiego w Gruzji.

- Przez lata motywacją AdjaraNet i imovies były komercyjne zyski finansowe. Utrudnili sukces wielu gruzińskich filmów, ograniczając potencjalny rozwój gruzińskiego sektora filmowego i jego rynek pracy. ACE i Centrum Antypirackie mają wspólną misję zwalczania piractwa cyfrowego. Razem osiągnęliśmy ważny kamień milowy i pokazaliśmy światu, że wspólny wysiłek naprawdę robi różnicę.


Obie strony internetowe są całkowicie wyłączone (zablokowane).

Pokonać piratów z Gruzji nie będzie łatwo

W ciągu kilku dni od rzekomego zamknięcia Adjaranet.com wydawało się, że podobna witryna z podobną domeną nadrobiła zaległości. Niestety zawsze w takich przypadkach istnieją tzw. strony - klony i te nie zostały zamknięte, więc z piractwem w Gruzji wygrać nie będzie łatwo.

Istniejąca piracka strona Adjaranet.to ma około 6,7 mln odwiedzin miesięcznie i to robi wrażenie.
Inne, w tym Adjaranet.bet i kilka klonów iMovies.cc, generują dużo mniejszy ruch, ale nawet 180 tys. odwiedzin miesięcznie to i tak jest znaczący wynik w Gruzji, która przecież liczy tylko 4 mln mieszkańców

Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...