reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ai Pin - zamiennik smartfona bez wyświetlacza [wideo]

dodano: 2023-11-11 14:24 | aktualizacja: 2023-11-13 16:31
autor: Jan Borejko | źródło: Humane

AI PIN bez smartfona 360px Przedstawiono ciekawe rozwiązanie w postaci zamiennika smartfona bez wyświetlacza. Płaskie urządzenie Ai Pin o krawędziach mniejszych niż 5 cm mocowane jest do ubrania za pomocą magnesu i noszona na wysokości klatki piersiowej. Nie ma wyświetlacza, a obsługuje się go za pomocą głosu lub gestów. Firma Humane wprowadza na rynek amerykański niewielkie urządzenie o nazwie Ai Pin bez wyświetlacza – za to z kamerą, głośnikiem i projektorem laserowym - wszystko dosłownie mamy na dłoni. Jednak najważniejsza jest tu sztuczna inteligencja.

https://hu.ma.ne/aipin
AI PIN bez smartfona 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Smartfony zmieniły nasze codzienne życie.
Ale w branży technologicznej zawsze zastanawiają się, co będzie dalej. Wizja tego właśnie pojawia się na rynku w USA. Czy to koniec ery smartfonów?

Czy sztuczna inteligencja może sprawić, że częste patrzenie na smartfon stanie się niepotrzebne?
Start-up Humane prowadzony przez dwóch byłych pracowników Apple, wokół którego od miesięcy zrobiło się głośno, chce udowodnić, że pomysł może odnieść komercyjny sukces. Firma Humane wprowadza na rynek niewielkie urządzenie bez wyświetlacza, które ma kamerę, głośnik i mini projektor laserowy.

Kamera odgrywa szczególną rolę
Kamera jest tu okiem sztucznej inteligencji, bo oprogramowanie potrafi rozpoznawać obiekty. Współzałożyciel Imran Chaudhri zademonstrował umiejętności urządzenia, trzymając przed obiektywem garść migdałów i pytając, ile zawierają białka. Odpowiedź „15 gramów” odnosiła się do dokładnej zarejestrowanej ilości. Następnie Chaudhri pokazał urządzeniu Ai Pin książkę, by ją potem zamówić online.

Gdy kamera i mikrofon są włączone, widoczne światło miga na górnej krawędzi urządzenia. Ma to na celu rozwianie obaw związanych z ochroną danych. Chaudhri w rozmowie z dziennikarzem technologicznym Om Malikiem podkreślił, że nagrania są przechowywane wyłącznie na samym urządzeniu oraz w chmurze w obszarze dostępnym tylko dla odpowiednich użytkowników. 

Alternatywa dla smartfona współpracuje z projektorem laserowym
Inni twórcy sztucznej inteligencji również dostrzegają zaletę zapewniania oprogramowaniu kontekstu dotyczącego bieżącej sytuacji za pośrednictwem czujników.

Ai Pin to pierwsze urządzenie typu „werable", które w pełni wykorzystuje sztuczną inteligencję.

W przypadku Ai Pin demonstrowano też tłumaczenie w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na hiszpański. A kiedy użytkownik trzyma dłoń przed projektorem, wyświetlane są takie informacje, jak godzina czy informacja o pogodzie i aktualnie odtwarzanej muzyce. Urządzenie, za pomocą którego można także podłączyć bezprzewodowe słuchawki, umożliwia także dostęp do usługi strumieniowego przesyłania muzyki Tidal.

W przypadku tego urządzenia najważniejsze jest sprawienie, aby interakcje z ekranami stały się niepotrzebne dzięki sztucznej inteligencji. Można prosić oprogramowanie o podsumowanie ostatnich wiadomości i połączeń. Można też poprosić o konkretne informacje, na przykład kod do drzwi, który otrzymałeś kiedyś od znajomego.

Humane początkowo wprowadza Ai Pin na rynek amerykański.

Oprócz ceny zakupu wynoszącej 699 dol., dodatkowo za połączenie mobilne trzeba będzie płacić 24 dol. miesięcznie. Start-up pracuje nad sztuczną inteligencją m.in. z deweloperem ChatGPT OpenAI. Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman jest także inwestorem w Humane.

 

Źródło: hu.ma.ne  youtube.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...