We wtorek, 14 listopada br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polsko-czeski film „Bliscy”. Producentami filmu są Mental Disorder 4 (MD4) i Axman Production, koproducentami są EC1 Łódź - Miasto Kultury, Black Door, Dragon Shot, Green Rat Production, Sound Mind Studio i Startrec, partnerami filmu są Łódzka Szkoła Filmowa, Magic Lab i Grupa Warszawa, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Státní fond kinematografie, miasto Łódź i województwo łódzkie, a dystrybutorem jest Kino Świat. Występują Izabela Gwizdak, Dorota Kolak, Edyta Ostojak, Antonina Jarnuszkiewicz, Kaja Walden, Emilia Sulej, Łukasz Lewandowski, Adam Bobik i Olaf Lubaszenko.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Bliscy” wyemitowany zostanie premierowo we wtorek, 14 listopada br. o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium i o godzinie 22:00 w CANAL+ 1. Tego samego dnia pojawi się premierowo w serwisie VOD CANAL+ Online. W środę, 15 listopada br. o godzinie 20:00 zostanie wyemitowany premierowo w CANAL+ Film. W tej opowieści, rozdartej między groteską a realizmem, zagrali Olaf Lubaszenko („Zabić Sekala”, „E=mc2”, „Na chwilę, na zawsze” i „Kobiety mafii”), Adam Bobik („Kobieta na dachu”, „Żeby nie było śladów”, „Minuta ciszy”, „Emigracja XD”, „Król” i „The Office PL”), Izabela Gwizdak („Ki”, „W ciemnym lesie” i „Diagnoza”), Piotr Żurawski („Chce się żyć”, „Miasto 44” i seria „Chyłka”), Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Johnny” i „Emigracja XD”) i Dorota Kolak („Zabawa, zabawa”, „Detektyw Bruno” i „Ciemno, prawie noc”).
„Bliscy” to drugi pełnometrażowy film Grzegorza Jaroszuka, którego debiut - komediodramat „Kebab i Horoskop”, zdobył dwa „Złote Lwy” i dziewięć innych nominacji. Światowa premiera filmu „Bliscy” odbyła się podczas festiwalu „Karlovy Vary International Film Festiwal”. Obraz pojawił się również na „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni oraz podczas festiwalu „Off Camera”.
Żona i matka dwójki dorosłych dzieci znika pewnego dnia bez słowa. Jej rodzina rozpoczyna poszukiwania, krążąc po osiedlu. Rozmowy z sąsiadami rysują obraz kobiety, jakiej dotąd nie znali i kierują ich na nowe, coraz dziwniejsze ścieżki. W końcu ojciec, syn i córka odkrywają zaskakującą prawdę.
Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Bliscy” jest Grzegorz Jaroszuk, a za zdjęcia odpowiadali John Magnus Borge i Robert Lis. W obsadzie znaleźli się Izabela Gwizdak, Dorota Kolak, Edyta Ostojak, Antonina Jarnuszkiewicz, Kaja Walden, Emilia Sulej, Piotr Żurawski, Piotr Trojan, Łukasz Lewandowski, Adam Bobik i Olaf Lubaszenko.
Dodajmy, że film „Bliscy” pojawił się w kinach w piątek, 19 maja 2023 roku (więcej tutaj).
Olaf Lubaszenko, Izabela Gwizdak i Adam Bobik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Bliscy”, foto: Kino Świat
Olaf Lubaszenko, Adam Bobik i Izabela Gwizdak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Bliscy”, foto: Kino Świat
Izabela Gwizdak na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Izabela Gwizdak na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Natalia Sisik na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Malwina Bieganowska na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Magdalena Bolesławska na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Lena Góra na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Karolina Chapko na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Karolina Chapko na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Agnieszka Kawiorska na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Katarzyna Kołeczek na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Ewa Lorska na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Ewelina Ruckgaber na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
Joanna Trzepiecińska na premierze filmu „Bliscy”, foto: Marek Węgrzyn/KAPIF/Kino Świat
„Bliscy” - emisja we wtorek, 14 listopada 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.
reklama
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.