reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BYD wyprzedza Teslę w sprzedaży elektryków

dodano: 2024-01-04 15:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: BYD/Xinchua

BYD Tesla logo 360px Według najnowszych danych firm, chiński producent pojazdów elektrycznych (EV) BYD Company wyprzedził znaną, amerykańską firmę Tesla Inc. W 4. kwartale 2023 roku BYD po raz pierwszy stał się największym producentem pojazdów elektrycznych na świecie. Stanowiło to kolejny kamień milowy w historycznym roku dla chińskiego przemysłu samochodowego. Powoli Chiny stają się też największym eksporterem samochodów na świecie. 

BYD
BYD samochód elektryczny China 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BYD wyprzedza Teslę pod względem kwartalnej sprzedaży pojazdów elektrycznych, co odzwierciedla szybką modernizację przemysłu w Chinach.

Sukces BYD, obejmujący również imponującą stopę wzrostu w 2023 r., przewyższającą Teslę i innych producentów pojazdów elektrycznych, to ogromne osiągnięcie Chin w modernizacji przemysłu produkcyjnego.

2 stycznia Tesla podała, że ​​w ostatnim kwartale 2023 r. dostarczyła 484 500 samochodów elektrycznych, co również stanowiło nowy rekord firmy. Oznacza to jednak, że BYD sprzedał w tym samym okresie około 526 400 pojazdów elektrycznych.  W 4. kwartale zeszłego roku po raz pierwszy BYD wyprzedził Teslę i stał się największym na świecie producentem pojazdów elektrycznych.

Przez cały rok 2023 Tesla zachowała pozycję największego producenta pojazdów elektrycznych, ponieważ dostarczyła łącznie 1,8 mln pojazdów elektrycznych, czyli więcej niż całkowita sprzedaż BYD wynosząca około 1,57 mln sztuk. Mimo to firma BYD odnotowała w 2023 r. 73-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku, znacznie przewyższając wzrost sprzedaży Tesli wynoszący 38 procent. Takie tempo wzrostu sprzedaży skłoniło wielu do spekulacji, że BYD prześcignie Teslę i stanie się największym na świecie producentem pojazdów elektrycznych w 2024 r. 

Fabryka Tesli w Szanghaju, pierwsza Gigafabryka amerykańskiego producenta samochodów poza USA, dostarczyła w 2023 r. 947 tys. pojazdów. Ponad połowa z ponad 1,8 mln pojazdów elektrycznych, które Tesla dostarczyła na całym świecie w zeszłym roku, pochodziła z fabryki w Szanghaju.

BYD ma dobrą pozycję, aby w 2024 roku utrzymać przewagę nad Teslą w sprzedaży pojazdów elektrycznych. 
 


Kamień milowy dla BYD nastąpił także po tym, jak cały chiński sektor pojazdów elektrycznych odnotował rekordowy rok 2023. W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2023 r. chiński eksport pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii wzrósł o 83,5% w porównaniu z rokiem poprzednim - 1,09 mln egz.

Całkowity eksport samochodów z Chin osiągnął 4,41 mln szt., co stanowi wzrost o 58 % rok do roku i przewyższa liczebność japońskiego eksportu wynoszącego 3,99 mln egzemplarzy w tym samym okresie. 

Stanowi to również przełomowe wydarzenie dla chińskiego przemysłu motoryzacyjnego, który stał się największym eksporterem samochodów na świecie, wyprzedzając Japonię w 2023 r. i Niemcy w 2022 r. – dwa kraje, które od dziesięcioleci dominują na światowym rynku motoryzacyjnym. 

BYD Co. zamierza wybudować swoją fabrykę produkującą elektryczne auta na Węgrzech.

 

Źródło: news.cn 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...