reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ogniwa QuantumScape ze stałym elektrolitem dla VW

dodano: 2024-01-09 14:27 | aktualizacja: 2024-01-09 17:53
autor: Jan Borejko | źródło: VW/QuantumScape

Li metal NMC VW Quantumscape ogniwa 360px Ogniwa ze stałym elektrolitem są uważane za technologię przyszłości i kolejny duży krok w rozwoju akumulatorów. Technologia ta zapewnia większy zasięg, krótszy czas ładowania i maksymalne bezpieczeństwo. Amerykańska firma QuantumScape osiągnęła niedawno ważny kamień milowy, który został teraz potwierdzony przez PowerCo: jej ogniwo ze stałym elektrolitem znacznie przekroczyło wymagania i pomyślnie ukończyło test – ponad 1000 cykli ładowania. Samochód elektryczny o zasięgu 500-600 km wg WLTP będzie w stanie pokonać ponad 0,5 mln km. Jednocześnie ogniwo prawie w ogóle nie uległo degradacji i pod koniec testu nadal miało 95% swojej wyjściowej pojemności. Testy, które trwały kilka miesięcy, zostały przeprowadzone w laboratoriach PowerCo w Salzgitter. PowerCo jest działającą globalnie spółką Grupy Volkswagen zajmującą się akumulatorami.

VW/QuantumScape
Li metal NMC VW Quantumscape 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogniwa QuantumScape ze stałym elektrolitem zaliczyły pierwszy test wytrzymałościowy

Prezes PowerCo, Frank Blome:

- Wyniki testów są bardzo zachęcające, to kamień milowy na naszej drodze do seryjnej produkcji ogniw ze stałym elektrolitem.

- Wyniki testów ogniw ze stałym elektrolitem są bardzo zachęcające, a potencjał nowych rozwiązań – ogromny. Po zakończeniu prac będziemy mieć akumulatory, które zapewnią duże zasięgi, mogą być błyskawicznie ładowane i niemal nie ulegają degradacji. Jesteśmy przekonani do nowego rozwiązania i wraz z naszym partnerem QuantumScape kontynuujemy intensywne prace w kierunku uruchomienia produkcji seryjnej

– powiedział prezes PowerCo, Frank Blome.


Najważniejszym kryterium w znormalizowanych procedurach testowych dla opracowanych ogniw jest wytrzymałość.
Przyjmuje się, że ogniwa powinny wytrzymać 700 cykli ładowania i utracić przy tym nie więcej niż 20% pojemności. Ogniwo QuantumScape ze stałym elektrolitem znacznie przekroczyło te wymagania w niedawno przeprowadzonym teście. Akumulator był również w stanie spełnić wymagania dotyczące innych kryteriów testowych, takich jak zdolność szybkiego ładowania, bezpieczeństwo i samorozładowanie.

- Wyniki testów przeprowadzonych przez Grupę Volkswagen i PowerCo wyraźnie pokazują, że litowo-metalowe ogniwa QuantumScape ze stałym elektrolitem są w stanie osiągnąć wyjątkową wydajność. Chociaż mamy jeszcze sporo pracy do wykonania, aby wprowadzić tę technologię na rynek, nie mamy wiedzy o żadnym innym akumulatorze litowo-metalowym do zastosowań w motoryzacji, który cechowałby się tak niewielką degradacją przy porównywalnej liczbie cykli i w podobnych warunkach. Z przyjemnością współpracujemy z Grupą Volkswagen i PowerCo w celu uprzemysłowienia tej technologii i jak najszybszego wprowadzenia jej na rynek

– powiedział Jagdeep Singh, założyciel i dyrektor generalny QuantumScape, komentując wyniki testów.


Testowane ogniwo ze stałym elektrolitem składa się z 24 warstw, a więc ma identyczną konstrukcję jak planowana wersja produkcyjna. Kolejnym krokiem na drodze do produkcji seryjnej jest udoskonalenie i zwiększenie skali procesów produkcyjnych. Zunifikowane ogniwo opracowane przez PowerCo jest również przystosowane do wykorzystania technologii ogniw ze stałym elektrolitem.

Grupa Volkswagen jest związana z QuantumScape od 2012 roku i jest jednym z głównych inwestorów w tym technologicznym start-upie.

Źródło: vw-press.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...