reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piotr Żak p.o. prezesa Telewizji Polsat

dodano: 2024-01-16 17:48 | aktualizacja: 2024-01-16 18:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Telewizja Polsat Zmiany we władzach Telewizji Polsat (Grupa Polsat Plus). Od wtorku, 16 stycznia 2023 roku Piotr Żak jest pełniącym obowiązki prezesa zarządu Telewizji Polsat. Pozostaje jednocześnie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej. - Rada nadzorcza uznała, że jest to najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat - poinformował nadawca. Stanisław Janowski, pełniący dotychczas funkcję prezesa zarządu, wejdzie w skład rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media, w których będzie nadzorował obszar związany z rynkiem reklamowym.

Grupa Polsat Plus
Grupa Polsat Plus logo Plus Polsat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piotr Żak jest związany z Grupą Polsat Plus od wielu lat, od 2016 roku wchodzi w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat. Jak czytamy w komunikacie, wchodzi również w skład rad nadzorczych wszystkich najważniejszych spółek w całej Grupie Polsat Plus - zarówno w Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowym Polsacie (Polsat Box), Netii, Interii, a także spółek energetycznych. - Doskonale zna Telewizję Polsat, Grupę Polsat Plus i kompleksowo cały biznes - informuje nadawca.

Piotr Żak ukończył studia ekonomiczne na University of London. Jest również absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 roku prowadzi działalność biznesową w Polsce w zakresie między innymi budowania i wpierania przedsięwzięć typu start-up. Swoją aktywność koncentruje w sektorze nowoczesnych technologii, w szczególności tworząc i rozwijając innowacyjne projekty związane z wykorzystaniem potencjału mediów internetowych i tradycyjnych, rozrywki internetowej, wykorzystania transmisji danych w rozwiązaniach, usługach i produktach skierowanych do klientów indywidualnych i biznesowych. Swoje zainteresowania zawodowe realizuje również w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych narzędzi w komunikacji marketingowej przedsiębiorstw z branży mediów i telekomunikacji. Piotr Żak jest synem Zygmunta Solorza, założyciela Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

Od marca 2016 roku Piotr Żak zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat. W czerwcu 2018 roku został powołany w skład rad nadzorczych spółki Cyfrowy Polsat S.A., spółki dominującej Grupy Polsat Plus, oraz spółki Netia, operatora telekomunikacyjnego wchodzącego w skład Grupy Polsat Plus. W kwietniu 2019 roku został powołany do rady nadzorczej Polkomtela, operatora sieci Plus. Od lipca 2020 roku zasiada w radach nadzorczych Asseco Poland oraz Mobiem Polska, a od listopada 2020 roku także w radzie nadzorczej Grupy Interia.pl. W maju 2021 roku został powołany do rady nadzorczej Asseco Cloud. Od grudnia 2021 roku pełni funkcje nadzorcze w wybranych spółkach celowych należących do spółki Port Praski. W marcu 2022 roku został powołany do rady nadzorczej ZE PAK. Od stycznia 2023 roku zasiada w radach nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...