reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piotr Walter wspólnikiem Aurum Film

dodano: 2024-02-02 23:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Aurum Film

Aurum Film Piotr Walter („Planeta singli” i „(Nie)znajomi”), przez wiele lat związany z telewizją TVN (obecnie Warner Bros. Discovery) i z Grupą ITI, dołączył do firmy producenckiej Aurum Film jako wspólnik. Wraz z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham będzie odpowiadał za rozwój i produkcję nowych projektów filmowych i serialowych. W portfolio są między innymi „Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Boże Ciało”, „Ostatnia rodzina”, „Kos”, „Król” czy „Minuta ciszy”.

Aurum Film


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piotr Walter działał do tej pory w branży filmowej jako założyciel Walter Film Studio (więcej tutaj) i współfinansował takie projekty jak „Planeta singli” w reżyserii Mitji Okorna (więcej tutaj) czy „(Nie)znajomi” w reżyserii Tadeusza Śliwy (więcej tutaj).

- Cieszę się, że mogę być częścią tak doświadczonego zespołu producentów i brać udział w kolejnych etapach rozwoju Aurum Film

- mówi Piotr Walter.


Aurum Film zrealizowało już cztery produkcje z Walter Film Studio, w tym między innymi komedię „Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego (więcej tutaj) czy nominowane do „Oscara” „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy (więcej tutaj).

- Dzięki dołączeniu do firmy Piotra otwierają się przed nami nowe perspektywy - chcemy kontynuować nasze innowacyjne podejście do produkcji filmowej i serialowej, rozwijając projekty na bazie wcześniejszych sukcesów. W szczególności chcemy mocniej zainwestować w development projektów gatunkowych - komedii, kina sensacyjnego, filmów biograficznych czy nawet horrorów

- mówią zgodnie Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak.


Aurum Film specjalizuje się w produkcji filmów fabularnych i seriali. W portfolio są takie produkcje jak „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego - premiera odbyła na „Międzynarodowym Festiwalu Filmowym” w Locarno, film otrzymał „Złote Lwy” na 41. „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni (więcej tutaj i tutaj), „Boże Ciało” - nominacja do „Oscara 2019” w kategorii „Najlepszy Film nieanglojęzyczny”, „Kos” Pawła Maślony - film zdobył „Złote Lwy” na 48. „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni, a także seriale - „Król” Jana Matuszyńskiego (więcej tutaj) czy „Minuta ciszy” Jacka Lusińskiego (więcej tutaj i tutaj).
 
Piotr Walter, Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak zostali wspólnikami w ramach Aurum Film, foto: Aurum Film
Piotr Walter, Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak zostali wspólnikami w ramach Aurum Film, foto: Aurum Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...