reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Satelity Starlink na niższych orbitach?

dodano: 2024-02-25 23:29
autor: Artur Kwiecień | źródło: SpaceX/FCC

Starlink antena logo 1sat.pl 360px SpaceX stara się o pozwolenie na przeniesienie niektórych satelitów Starlink na niższą orbitę. SpaceX złożyło wniosek do Federalnej Komisji Łączności (FCC) o zezwolenie niektórym satelitom Starlink drugiej generacji (v.2) na działanie na niższych orbitach okołoziemskich (około 350 km zamiast 530 km).

SpaceX
Starlink start Floryda 29 kwietnia SpaceX 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Celem jest znaczne zwiększenie szybkości usługi Starlink i zmniejszenie opóźnień dla użytkowników. 

Tak naprawdę celem firmy jest zmniejszenie opóźnienia Starlink do 20 msSpaceX proponuje umieszczenie satelitów Starlink na wysokościach od 340 km do 360 km, co stanowi redukcję z obecnych 525 km do 550 km w przypadku ich odpowiedników Gen1 i Gen2.

We wtorek 20 lutego br. firma SpaceX wysłała pismo do Federalnej Komisji Łączności, informując ją o planach wykorzystania wysokości 340 - 360 kilometrów dla niektórych satelitów Starlink drugiej generacji. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, niższe orbity obiecują poprawę stabilności komunikacji i usług dla konsumentów, przedsiębiorstw i służb ratowniczych.

SpaceX twierdzi, że niższe orbity nie tylko poprawią jakość usług, ale także zmniejszą prawdopodobieństwo kolizji kosmicznych oraz ułatwią łatwiejszą i bezpieczniejszą deorbitację satelitów.

W grudniu 2022 r. FCC upoważniła SpaceX do obsługi 7500 satelitów drugiej generacji na orbitach 525, 530 i 535 km, czyli w tym samym regionie, co satelity pierwszej generacji. Jednak wcześniejsze plany firmy zakładały wykorzystanie części satelitów drugiej generacji na niższych orbitach, w zakresie 340 - 360 km.

Źródło: twitter.com  starlinkinsider.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...