reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pier Silvio Berlusconi chce podziału ProSiebenSat.1

dodano: 2024-03-24 08:49 | aktualizacja: 2024-03-24 15:44
autor: RO | źródło: DF/dpa

MFE ProsiebenSat1 Media for Europe 360px Media for Europe (MfE), który jest głównym akcjonariuszem ProSiebenSat.1, wezwał do podziału niemieckiego koncernu medialnego. Podstawowy biznes w branży telewizji rozrywkowej musi zostać wydzielony od drugorzędnej działalności online, takiej jak handel elektroniczny i serwis randkowy.

ProSiebenSat.1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według grupy z Mediolanu, miałyby powstać dwie spółki notowane na giełdzie. MfE planuje złożyć stosowną propozycję podziału na walnym zgromadzeniu ProSiebenSat.1, które odbędzie się 30 kwietnia. W tym kontekście firma rodziny Berlusconich opowiada się także za włączeniem do Rady Nadzorczej eksperta ds. przejęć i fuzji.

Być może wszystko, co jest kluczowe dla przyszłości ProSiebenSat.1, zostanie przyjęte pod koniec kwietnia 2024 roku.

ProSiebenSat.1 dzieli się na 3 segmenty.
Działalność rozrywkowa, której sercem jest Joyn, odpowiadała za dwie trzecie przychodów grupy w 2023 roku, głównie z reklam w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Około 80% zysku operacyjnego (EBITDA) pochodzi z działalności podstawowej.

Dużym hamulcem dla MfE jest jednak segment randkowy (ParshipMeet Group) i biznes e-commerce z takimi firmami, jak Flaconi, Verivox i Jochen Schweizer Mydays. Według życzenia MfE, wszystkie powinny się pożegnać z niemieckim koncernem medialnym. - Zarząd ProSiebenSat.1 wielokrotnie wyrażał zamiar rozdzielenia segmentów, ale jak dotąd nie poczynił znaczących postępów w tym zakresie - podał główny akcjonariusz.

MfE posiada około 26% akcji w niemieckim koncernie medialnym ProSiebenSat.1.

Przewodniczący rady nadzorczej ProSiebenSat.1, Andreas Wiele, wezwał do szybkiej restrukturyzacji spółki z naciskiem na telewizję i streaming. - Konglomerat działający na wielu obszarach nigdy się nie sprawdził, zwłaszcza w branży medialnej - stwierdził Andreas Wiele w rozmowie z gazetą Süddeutsche Zeitung.

ProSiebenSat.1 jest najlepiej kojarzony z takimi kanałami komercyjnymi w Niemczech, jak ProSieben, Sat.1, Kabel Eins, sixx, Sat.1 Gold, ProSieben MAXX i Kabel Eins Doku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...