reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTL ewakuował centrum nadawcze

dodano: 2024-04-03 16:33 | aktualizacja: 2024-04-03 16:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL.de/DF

RTL Trwa ewakuacja centrum nadawczego RTL w Kolonii-Deutz, bo w okolicy Renu robotnicy budowlani znaleźli bombę z czasów II wojny światowej, którą oceniono na 500 kg. Jak z tym poradził sobie RTL i inne niemieckie stacje z Kolonii?

satkurier.pl
Medien Gruppe RTL Deutschland.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Bomba znaleziona w Kolonii 

Po odnalezieniu dużego niewybuchu - niezdetonowanej bomby z czasów II wojny światowej podczas pogłębiania Renu, RTL również musiało ewakuować swoje centrum nadawcze. Jednakże kanały RTL i NTV będą nadal nadawane z lokalizacji obok ewakuowanych budynków, na które ewakuacja nie ma wpływu.

Podczas prac budowlanych na terenie Kolonii wielokrotnie odnajdywane są stare, niewybuchy z czasów II wojny światowej. Nie jest to szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę liczbę zrzuconych prawdopodobnie około 1,5 miliona bomb. Na przykład w lutym ubiegłego roku po znalezieniu bomby w dzielnicy Marienthal ewakuowano 5000 osób.

Dzisiejsze odkrycie – miało miejsce przy okazji prac pogłębiania na Renie – prawdopodobnie doprowadziło jedynie do znacznie mniejszej liczby ewakuowanych. Rozmiar strefy ewakuacji wynosi 500 m we wszystkich kierunkach od bomby. W najbliższej okolicy praktycznie nie ma mieszkań. Strefa rozciąga się na teren stacji telewizyjnej RTL w Kolonii, która zlokalizowana jest w Kolonii-Deutz, niemal naprzeciw katedry nad Renem. To nie pierwszy raz, kiedy coś takiego się dzieje.

Zdaniem RTL spowodowało to zmianę planowanego programu „Punkt 12” w celu zmiany miejsca, z którego jest nadawany. Powinno ono znajdować się poza strefą ewakuacji.

Ponadto, w zależności od tego, jak przebiegnie rozbrajanie bomby załadowanej na ponton, zaplanowane na godzinę 14:00, programy RTL oraz program na żywo w NTV będą emitowane także z innej lokalizacji. Zajmie się tym berlińskie studio stacji.

Według miasta Kolonia wstrzymany zostanie ruch kolejowy na ważnym moście Hohenzollerów oraz ruch statków na Renie. Zamknięte zostały także części głównego dworca kolejowego w Kolonii i stacji Deutz.

Dyrektor zarządzający RTL News, Martin Gradl, powiedział:

- Nawet w tak trudnej sytuacji chcemy być tam dla naszych odbiorców. Dlatego bez zbędnych ceregieli przenosimy nasze studio na zewnątrz i będziemy nadal nadawać na żywo spoza strefy ewakuacyjnej w punkcie 12, a być może także późniejsze, aktualne programy wybuchowe i ekskluzywne, a także program NTV.


 

Źródło: www.rtl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...