reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTLup startuje w DVB-T2 HD. Tele 5 przestaje nadawać

dodano: 2024-04-05 19:12 | aktualizacja: 2024-04-05 20:57
autor: RO | źródło: satellifax.de

freenet Video Oferta naziemnej telewizji cyfrowej freenet TV w Niemczech zmieniła się. Jej operator Media Broadcast dodał do swojego portfolio RTLup, który nadaje popularne klasyki telewizyjne. Teraz ten niemiecki kanał TV jest odbierany z tradycyjnej anteny naziemnej w jakości HD w ramach abonamentu freenet TV.

RTLup
RTLup


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RTLup to ogólnodostępny kanał telewizyjny, uruchomiony 2016 roku przez RTL Deutschland pod oryginalną nazwą RTLplus. Kanał oferuje widzom dużą porcję nostalgii - najlepsze treści emitowane dawniej w RTL. Są to seriale komediowe, sensacyjne i familijne, programy sądowe i lifestylowe. Ponadto stacja emituje telenowele dokumentalne.

Aby jednak zrobić miejsce na RTLup, operator usunął Tele 5 ze względów technicznych z częstotliwością. W ten sposób kanał Tele 5 zaprzestał dystrybucji w DVB-T2 w rozdzielczości HD. Kolejny kanał opuścił też dodatkową ofertę internetową. CNN International nie ma już w usłudze freenet TV connect.

Nadal ponad 20 kanałów komercyjnych nadaje w HD w standardzie DVB-T2 za pośrednictwem freenet TV. Wadą oferty jest ograniczona liczba programów, dlatego wciąż dużą popularnością cieszy się odbiór niemieckich kanałów FTA z satelity Astra 19,2°E.

RTLup jest idealnym uzupełnieniem naszego istniejącego portfolio programów, aby oferować widzom jeszcze większą różnorodność. Ten kanał przenosi widzów w czasie do takich seriali, jak „Napisała: Morderstwo” i „Ritas Welt”, powiedziała Alicia Hellpoldt, szefowa telewizji freenet TV w MediaBroadcast.


Źródło: satellifax.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...