reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizja Polska S.A. formalnie postawiona w stan likwidacji

dodano: 2024-04-09 11:02 | aktualizacja: 2024-04-09 15:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza W poniedziałek, 8 kwietnia br. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.

Daniel Gorgosz / TVP
Daniel Gorgosz Telewizja Polska TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja Polska S.A. formalnie postawiona w stan likwidacji

Telewizja Polska twierdzi, że decyzja ta nie jest zaskoczeniem.

- Działamy zgodnie z zasadami prawa, praworządności i uczciwości. Jeżeli ktoś uważał inaczej, to teraz nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Tak jak wątpliwości nie powinno budzić to, że każdy może wyrobić sobie pieczątkę prezesa TVP, ale nie każdy może nim być -

powiedział Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji.


Trwa wymiana ciosów ze strony likwidatora TVP SA i przewodniczącego KRRiT:

We wtorek, 9 kwietnia br. Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji wystosował do Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141 780 000 zł (słownie: sto czterdzieści jeden milionów siedemset osiemdziesiąt tysięcy złotych) wraz z odsetkami.

Stanowczą reakcję Daniela Gorgosza – od 8 kwietnia br. wpisanego do KRS jako likwidatora Spółki, potwierdza postanowienie Starszego Referendarza Sądowego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie II Wydział Cywilny o oddaleniu wniosku o zezwolenie na złożenie do depozytu sądowego środków z wpływów abonamentowych (sygn. akt II Ns 122/24).

Chodzi o zapłatę środków z wpływów abonamentowych przeznaczonych na realizację misji publicznej dla Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji za I kwartał 2024 r., ustalonych na podstawie przekazanej Spółce w dniu 23 października 2023 r. uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Nr 194/2023 z dnia 13 września 2023 r.

Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji już wcześniej interweniował w kwestii zapłaty środków z wpływów abonamentowych, ale dotąd spotykał się z arogancją i brakiem reakcji Macieja Świrskiego, przewodniczącego KRRiT.  

W ostatecznym wezwaniu przedsądowym wskazał 3 dni na dokonanie wpłaty, od dnia otrzymania pisma.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...