reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Menedżerowie Canal+ zasiądą w radzie dyrektorów Viaplay

dodano: 2024-04-16 10:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Maxime Saada Vivendi Komitet nominacyjny Viaplay Group przedstawił kandydatów do rady dyrektorów. Wśród nich jest dwóch menedżerów Grupy CANAL+: Jacques du Puy i Maxime Saada. Wybór ma zostać zatwierdzony 14 maja br. na dorocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Grupa CANAL+ jest największym udziałowcem Viaplay Group (29,33%).

Viaplay Group
Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jacques du Puy i Maxime Saada z CANAL+ zasiądą w radzie dyrektorów Viaplay Group

Przed dorocznym walnym zgromadzeniem akcjonariuszy Viaplay Group, które odbędzie się 14 maja, komitet nominacyjny Grupy zaproponował wybór Katariny Bonde, Anny Bäck, Erika Forsberga, Andrei Gisle Joosen, Jacques'a du Puy, Maxime Saada, Didiera Stoessela i Anniki Witschard na członków rady dyrektorów oraz wybór Simona Duffy’ego na przewodniczącego rady dyrektorów.

Jacques du Puy jest członkiem zarządu Grupy CANAL+ i dyrektorem generalnym CANAL+ International. Wcześniej był dyrektorem operacyjnym Vetoquinol; dyrektorem generalnym na Europę, Afrykę i Bliski Wschód w Bayer CropScience; dyrektorem generalnym na Japonię i Koreę w Aventis CropScience; i dyrektorem generalnym na Indie, a następnie Japonię w Rhône-Poulenc Agro.

Maxime Saada jest prezesem i dyrektorem generalnym Grupy CANAL+. Jest także członkiem zarządu Vivendi, prezesem i dyrektorem generalnym Dailymotion, prezesem L'Olympia i wiceprezesem Lagardère. Jego poprzednie stanowiska w Grupie CANAL+ obejmowały: zastępcę dyrektora generalnego na Francję; dyrektora ds. sprzedaży; dyrektora ds. marketingu i dyrektora ds. strategii.

Simon Duffy jest tymczasowym przewodniczącym rady dyrektorów Viaplay Group i członkiem rady dyrektorów od 2018 roku. Jest także przewodniczącym rad dyrektorów Modern Times Group MTG i YouView TV Ltd oraz członkiem rady dyrektorów Avianca Group International Limited. Jego poprzednie stanowiska obejmowały: prezesa wykonawczego Tradus, wiceprezesa wykonawczego ntl:Telewest, dyrektora generalnego ntl i dyrektora finansowego Orange.
 

- Propozycje komitetu odzwierciedlają zmiany, jakie zaszły w Viaplay Group w ciągu ostatniego roku. Proponuje się, aby nowa rada dyrektorów składała się z niezależnych specjalistów i przedstawicieli wyższego szczebla głównych akcjonariuszy, z których wszyscy mają duże doświadczenie i wniosą dodatkowy wgląd w branżę firmy i główne rynki. Wszyscy mają udokumentowane osiągnięcia i dysponują czasem na zaangażowanie się w rozwój operacji biznesowych i procesów rady dyrektorów. Nowa rada dyrektorów łączy różnorodne i uzupełniające się perspektywy, z których każda przyczyni się do wytyczenia strategicznego kierunku i skutecznego zarządzania Viaplay Group w imieniu wszystkich właścicieli i interesariuszy - powiedział Grégoire Castaing, przewodniczący komitetu nominacyjnego Viaplay Group.

Obecni członkowie rady dyrektorów: Anders Borg, Andrew House, Kristina Schauman i Natalie Tydeman, nie będą ubiegać się o reelekcję.

W skład komitetu nominacyjnego Viaplay Group wchodzą: Grégoire Castaing, powołany przez Grupę CANAL+; Filippa Gerstädt, mianowana przez Nordea Fonder; Brendan Donahue, mianowany przez PPF Cyprus Management Limited; oraz Simon Duffy, tymczasowy przewodniczący rady dyrektorów Viaplay Group. Członkowie komitetu na swoim pierwszym posiedzeniu wyznaczyli Grégoire’a Castainga na przewodniczącego.

Kompletne propozycje komitetu nominacyjnego zostaną przedstawione w zawiadomieniu zwołującym walne zgromadzenie akcjonariuszy Viaplay Group.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...