reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika złożyła wniosek o koncesję na MUX 8

dodano: 2024-05-17 13:22 | aktualizacja: 2024-05-23 14:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TV Republika KRRiT koncesja x.com/RepublikaTV 17 maja br. Telewizja Republika, na dzień przed upływem wyznaczonego terminu, złożyła wniosek o przyznanie koncesji na nadawanie w MUX 8 telewizji naziemnej. Stacja telewizyjna, której prezesem jest Tomasz Sakiewicz, już od wielu tygodni zapowiadała starania o wejście na multipleks ogólnopolski.

www.youtube.com/@Telewizja_Republika
TV Republika KRRiT koncesja www.youtube.com/@Telewizja_Republika


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

TV Republika stara się o miejsce na MUX 8

Na MUX 8 telewizji naziemnej obecnie nadawane są następujące kanały telewizyjne SD: Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Nowa TV (Grupa Polsat Plus), ViDoc TV (Red Carpet Media Group), WP (Wirtualna Polska Holding), Zoom TV (Grupa Kino Polska). Można je odbierać bezpłatnie (są niekodowane).

Tylko do 20 maja br. trwa ogłoszony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkurs na 2 miejsca w MUX 8. Jednym z zainteresowanych jest Telewizja Republika, która co prawda jest już dostępna drogą naziemną, ale tylko w lokalnie (sprawdź, gdzie). Teraz chciałaby zyskać zasięg ogólnopolski.

MUX 8 jest nieco kłopotliwym multipleksem, ponieważ często wymaga od odbiorcy rozbudowy instalacji antenowej. W przeciwieństwie do innych MUX-ów, jest dostępny w paśmie VHF, zamiast UHF. MUX 8 wyróżnia się nie tylko wykorzystywanym pasmem częstotliwości, lecz także używanym standardem - DVB-T, zamiast DVB-T2 (choć niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Emitel przełączy ósmy multipleks na nowszy standard emisji).
 

- Budujemy największą w Polsce telewizję informacyjną, jedną z najlepszych w Europie. Chcemy docierać do domu każdego Polaka i ta koncesja znacząco to ułatwi - mówi Jarosław Olechowski, szef wydawców Telewizji Republika.

- Cyfrowa jakość w każdym domu. Bardzo prosimy Państwa o wsparcie, bo tylko razem jesteśmy w stanie zbudować dom wolnego słowa, a zaczyna się od tych przygotowywanych w pocie czoła przez prawników, ekspertów i fachowców dokumentów, które składamy w KRRiT - mówi Michał Rachoń, dyrektor programy Telewizji Republika.

 
Koncesje, których dotyczy wspomniany konkurs, będą obowiązywały przez okres 10 lat. Koszt jednej takiej koncesji to kwota ponad 18 mln zł. Do tego dochodzą koszty związane z opłaceniem dystrybucji sygnału na rzeczy firmy Emitel.

Dodajmy też, że według informacji satkurier.pl, 1 czerwca br. Telewizja Republika przejdzie na satelicie na nadawanie w rozdzielczości HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...