reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rumuni z 2 kanałami dla Mołdawii

dodano: 2024-05-20 16:06
autor: RO | źródło: ipn.md/tevehaber

Prima TV Romania Rumuńska grupa medialna Clever Group uruchomi 2 kanały telewizyjne dla widzów w Republice Mołdawii. Pierwszy z nich ma się nazywać Prima TV Moldova i ma mieć profil ogólny. Drugi to Cinemaraton Moldova - kanał filmowy, który będzie emitował rumuńskie i mołdawskie filmy.

cinemaraton.ro
Kanał Cinemaraton Romania, rumuńskie filmy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Krajowa Rada Audiowizualna (CNA) wydała licencje dla obu stacji telewizyjnych. Termin startu nie został jeszcze ustalony.

Prima TV Moldova (w wersji HD) będzie zawierać treści ze wszystkich kanałów prowadzonych przez grupę Clever. Ponadto ma składać się w 94% z rumuńskich produkcji i będzie nadawany 24 godziny na dobę.

W wyniku naszych wyjazdów do Republiki Mołdawii oraz dzięki naszym stałym kontaktom stwierdziliśmy bardzo duże zapotrzebowanie na treści w języku rumuńskim. Jak wiadomo, część tamtejszych kanałów została zamknięta z różnych powodów. Jednocześnie chciałabym wspomnieć o wszystkich kampaniach dezinformacyjnych oraz o tym, że nasze zaufanie, a także Prima TV i Prima News, mają autentyczne i wyważone wiadomości, których celem nie jest manipulowanie. Wierzę więc, że nasze wejście na rynek w Mołdawii przyniesie więcej autentyczności, poprawnych informacji

- powiedziała Irina Radu dla członków CNA, konsultant projektu Prima TV Moldova.Adrian Bucă, który koordynuje projekt Cinemaraton w Rumunii, powiedział, że treść kanału w Mołdawii będzie się różnić od rumuńskiego odpowiednika.
 

Ustaliliśmy szczegóły, ponieważ ostatnio byliśmy w Kiszyniowie kilka razy. Rozmawialiśmy i podpisaliśmy umowy partnerskie. Cieszy nas wsparcie władz Mołdawii, w tym Ministra Kultury. Zakupiliśmy już treści. To poważny projekt, nad którym pracowaliśmy i mamy nadzieję, że odniesie sukces, ponieważ rumuński film jest potrzebny. Mołdawskie produkcje ostatnio bardzo się rozwinęły. Istnieją produkcje wysokiej jakości, które umieścimy także w rumuńskiej wersji Cinemaraton, ponieważ są to bardzo dobre produkcje

- powiedział Adrian Bucă, koordynator projektu Cinemaraton Moldova.


Źródło: www.ipn.md  blogspot.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...