reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Strajki w Deutsche Telekom: Czy Euro może być zakłócone?

dodano: 2024-05-21 18:51
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Deutsche Telekom Pracownicy Deutsche Telekom grożą strajkami, jeżeli nie dostaną podwyżek za wykonywaną pracę. Związek Verdi przeprowadził rozeznanie w tej sprawie i wygląda na to, że negocjatorzy obu stron osiągnęli porozumienie. Zauważmy, że niemiecki gigant telekomunikacyjny ma relacjonować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024.

Deutsche Telekom
Bayern Deutsche telekom 5g allianz arena 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według ostatnich ustaleń, wynagrodzenie za pracę ma wzrosnąć o 6% w październiku 2024 r. Kolejna dopłata w w wysokości 190 euro miesięcznie ma obowiązywać od sierpnia 2025 r. Verdi wylicza, że w zależności od grupy, płace wzrosną łącznie od 8,3 do 13,6%. Do tego dochodzi wolna od podatku premia kompensacyjna za inflację w wysokości 1550 euro, która ma zostać wypłacona już w lipcu 2024 r. Stażyści i studenci dualni również otrzymają więcej pieniędzy. Podwyżki mają objąć około 58 tys. pracowników.

Jednak porozumienie nie jest jeszcze jasne, ponieważ związek zawodowy nadal chce przeprowadzić ankietę wśród swoich członków. Komisja taryfowa Verdi zaleca podjęcie ostatecznej decyzji 7 czerwca, biorąc pod uwagę wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczestników.

W ostatnich tygodniach powtarzały się strajki ostrzegawcze, w wyniku których czas oczekiwania na infolinii serwisowej się wydłużał, a niektóre spotkania z technikami były przekładane. Tysiące pracowników wystąpiło z apelem o wyższe płace.

Verdi początkowo domagał się 12% wzrostu w ramach 12-miesięcznego kontraktu. Z kolei pierwsza oferta Telekomu obejmowała początkowy wzrost o 4,2% przy 27-miesięcznym okresie obowiązywania umowy, a następnie miesięczną dopłatę w wysokości 150 euro.

Deutsche Telekom będzie głównym nadawcą turnieju UEFA Euro 2024 na niemieckim rynku.

Wszystkie transmisje zostaną zrealizowane na 3 kanałach Fussball.TV dla wszystkich użytkowników serwisu MagentaTV bez dodatkowych opłat. Część meczów pokażą też niekodowane stacje Das Erste i ZDF. Choć pracownicy niemieckiego Telekomu są bardzo zmotywowani do wspierania imprezy piłkarskiej, to jeśli nie uda się osiągnąć wspólnego rozwiązania, to z transmisjami Euro 2024 może być różnie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...