reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Co dalej z kanałami Polsat Sport Premium?

dodano: 2024-05-23 12:56 | aktualizacja: 2024-05-23 16:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Polsat Sport Premium 1 1 czerwca br. Telewizja Polsat pokaże swoją ostatnią transmisję na żywo meczu Ligi Mistrzów UEFA, bowiem od nowego sezonu 2024/25 prawa medialne do LM trafią do CANAL+ Polska. Co dalej z kanałami Polsat Sport Premium, które zostały uruchomione specjalnie z myślą o europejskich pucharach?

Polsat Sport Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

CANAL+ z prawami do transmisji Ligi Mistrzów UEFA

CANAL+ nabył prawa do transmisji w Polsce meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA na trzy sezony: 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Pierwszą transmisją w CANAL+ będzie mecz o Superpuchar UEFA, który zostanie rozegrany 14 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim, 20 i 21 sierpnia rozpocznie się faza play-off, której mecze również będzie można śledzić w CANAL+.

15 lat Ligi Mistrzów UEFA w Polsacie

Liga Mistrzów UEFA była transmitowana w Polsacie przez łącznie 15 lat (ostatnie 6 lat nieprzerwanie). Niewykluczone jednak, że europejskie puchary pozostaną w Telewizji Polsat - możliwe, że stacja Zygmunta Solorza przejmie prawa do Ligi Konferencji UEFA oraz Ligi Europy UEFA. Do końca bieżącego sezonu posiada je Viaplay, który zamierza wycofać się z Polski latem 2025 roku.

Co dalej z kanałami Polsat Sport Premium?

W kwietniu 2018 roku Telewizja Polsat złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę nazw stacji Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na które miała już koncesje, ale których do tamtej pory nie uruchomiła, na Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2. Zapowiedziała również 4 kanały okazjonalne: Polsat Sport Premium 3-6 PPV. Wszystko to z myślą o transmisjach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA.

KRRiT podjęła uchwały w sprawie wniosków Telewizji Polsat o zmianę nazw kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 na odpowiednio Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 dnia 17 maja 2018 roku.

Po okresie wewnętrznych testów, 1 sierpnia 2018 roku kanały Polsat Sport Premium 1 i 2 zameldowały się na transponderze Cyfrowego Polsatu. Oficjalnie wystartowały 21 sierpnia 2018 roku, wraz ze inauguracją fazy play-off Ligi Mistrzów UEFA 2018/19.

Telewizja Polsat stworzyła wtedy specjalny pakiet Polsat Sport Premium, a stacje trafiły do ofert Cyfrowego Polsatu (Polsat Box), nc+ (CANAL+), Orange TV oraz wybranych sieci kablowych i IPTV, w tym UPC Polska (Play) i Netii, a także w Plusa i Ipli.

Można by pomyśleć, że przyszłość kanałów Polsat Sport Premium stoi pod znakiem zapytania, skoro nadawca traci Ligę Mistrzów UEFA. Jednak po pierwsze nadal nie wiadomo, kto przejmie prawa do Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA, a po drugie na kanałach Polsat Sport Premium już od dawna można oglądać wiele innych transmisji, w tym oprócz piłki nożnej także siatkówkę, hokej, koszykówkę, tenis, motosport, lekkoatletykę czy rugby.

Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii Grupy Polsat Plus, uspokaja, że kanały Polsat Sport Premium nie zostaną wyłączone.
 

- Kanały Polsat Sport Premium będą funkcjonować, a w jakim formacie - będziemy na bieżąco informować. Myślę, że te informacje będą już wkrótce - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii Grupy Polsat Plus.

Przedstawiciele Grupy Polsat Plus odnieśli się również do możliwych zmian w innych kanałach ze swojego portfolio. Czy planowane są zmiany wizerunkowe w kanałach tematycznych Grupy Polsat Plus?
 

- Cały czas się temu przyglądamy i monitorujemy przepływy między kanałami, czy mamy wszystkie grupy docelowe, do których chcielibyśmy dotrzeć - czy mają one dany kanał dla siebie. Na chwilę obecną nie ma takich planów, natomiast na bieżąco to monitorujemy. Jeśli coś się zmieni, to będziemy o tym informować - powiedział Piotr Żak, p.o. prezes zarządu Telewizji Polsat.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...