reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał z Węgier i 3 polskie - 2 z nich trafią na MUX 8

dodano: 2024-05-24 16:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

MUX 8 24 maja br. KRRiT opublikowała listę wnioskodawców ubiegających się o udzielenie koncesji na nadawanie na MUX 8 telewizji naziemnej. Są nimi: TV2 z kanałem PTV, Telewizja Republika z kanałem Republika, Fratria z kanałem wPolsce24 i Polskie Wolne Media z kanałem Polska24. Co wiadomo o tych projektach?

satkurier.pl
antena naziemna MUX 8 telewizja DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Media prawicowe walczą o ogólnopolski zasięg

Konkurs ogłoszony 14 marca br. przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczy 2 miejsc na MUX 8 telewizji naziemnej. Wnioski wpłynęły łącznie 4. Termin na ich składanie upłynął 20 maja br.

TV2 Média Csoport Zártkörűen Működő Részvénytársaság z Budapesztu (Węgry) złożył wniosek o udzielenie koncesji dla kanału PTV, natomiast polskie spółki Telewizja Republika S.A., Fratria Sp. z o.o. i Polskie Wolne Media P.S.A. złożyły wnioski na odpowiednio: Republika, wPolsce24 i Polska24.
 
Fragment ogłoszenia KRRiT z 24 maja 2024 r.

Za Telewizją Republika i Fratrią stoją środowiska prawicowe. Prezesem zarządu TV Republika jest Tomasz Sakiewicz, a na czele Fratrii stoi Romuald Orzeł. Fratria to wydawca tygodnika „Sieci” (bracia Karnowscy), miesięcznika „Gazeta Bankowa” i magazynu „wSieci Historii” oraz kilku portali internetowych, a także nadawca kanału wPolsce.pl.

Zapewne zgłoszona w konkursie na MUX 8 stacja Republika byłaby kopią istniejącej już TV Republiki, a wPolsce24 kopią istniejącego kanału wPolsce.pl.

Właścicielem węgierskiej grupy medialnej TV2, założonej w 2016 r., jest József Vida, a dyrektorem generalnym Pavel Stantchev. Portfolio TV2 obejmuje 14 stacji telewizyjnych: TV2 (kanał ogólnotematyczny), TV2 Kids (dla dzieci), TV2 Comedy (rozrywkowy), TV2 Séf (kulinarny), TV2 Klub (lifestylowy), Super TV2 (rozrywkowy), Mozi+ (filmowy), Prime (rozrywkowy), Spíler1 TV i Spíler2 TV (sportowe), Izaura TV (z telenowelami), Zenebutik (muzyczny), Jocky TV (z serialami) oraz Moziverzum (filmowy).

Nie zostało ogłoszone przez KRRiT, jaki charakter miałby mieć kanał PTV od węgierskiej grupy TV2.

Spółka Polskie Wolne Media jest własnością MWE Media z grupy MWE Networks Michała Winnickiego. Dyrektorem spółki Polskie Wolne Media jest Marcin Kowalski, stojący na czele wszystkich spółek telewizyjnych z grupy MWE Networks.

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat zgłoszonego kanału Polska24, ale jego nazwa jest podobna do wPolsce24. Natomiast nazwa PTV może kojarzyć się z PolskaTV.

Jakie kanały nadają dziś na MUX 8?

Na bezpłatnym MUX 8 telewizji naziemnej, o zasięgu ogólnopolskim i dostępnym w paśmie VHF, aktualnie nadawane są następujące kanały telewizyjne:
  • Metro (TVN Warner Bros. Discovery),
  • Nowa TV (Grupa Polsat Plus),
  • ViDoc TV (Red Carpet Media Group),
  • WP (Wirtualna Polska Holding),
  • Zoom TV (Grupa Kino Polska).

To łącznie 5 z 7 możliwych do umieszczenia na MUX 8 kanałów. MUX 8 jest dostępny w starszym standardzie DVB-T z kompresją MPEG-4, przez co ma mniejszą pojemność niż multipleksy DVB-T2/HEVC. W efekcie oferuje tylko kanały SD a nie HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...