reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piracki serwis TVMucho zamknięty

dodano: 2024-06-03 19:40 | aktualizacja: 2024-06-03 23:57
autor: HP | źródło: ACE

TVMucho piracki serwis usługa IPTV360px ACE - Koalicja antypiracka Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki pochwaliła hiszpańską policję krajową za jej zdecydowane działania przeciwko dużej, nielegalnej usłudze IPTV TVMucho (znanej też jako TeeVeeing). Była to pierwsza akcja w Hiszpanii przeciwko pirackiej usłudze o takim rozmiarze i zakresie działania.

TVMucho
TVMucho piracki serwis usługa IPTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Hiszpańska policja z ACE likwidują piracką usługę IPTV - TVMucho [TeeVeeing]

Ukierunkowana operacja policji została zapoczątkowana zgłoszeniem przestępstwa przez ACE w styczniu 2023 r.

22 kwietnia hiszpańska policja dokonała nalotu na obiekty operatorów usługi TVMucho.
Skutecznie zakłócono jedną z najchętniej oglądanych pirackich usług IPTV wśród emigrantów, głównie Anglików w mieszkających w Hiszpanii.

W 2023 r. TVMucho/TeeVeeing miała ponad 4 miliony odwiedzin.
Oferowała ponad 130 kanałów telewizyjnych, w tym główne kanały znane z Wielkiej Brytanii, takie jak BBC, ITV, Channel 4, Channel 5, Sky i RTL. W trakcie akcji zatrzymano 8 osób. Co ciekawe, hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że te 8 osób zostało aresztowanych po tym, jak policja zlikwidowała piracką sieć IPTV o wartości 5,3 mln euro.
 
Oferta kanałów TVMucho/Teeveeing
Oferta kanałów TVMucho/Teeveeing
 

TVMucho / Teeveeing podobno miała ponad 14 000 abonentów, którzy płacili 10-19 euro miesięcznie

Hiszpańska policja szybko zidentyfikowała właściciela usługi TVMucho. Jest nim pewien Holender, który nigdy się nie ukrywał, a do tego twierdzi, że jego usługa działa całkiem legalnie. Celem nalotów na adresy w Las Palmas na wyspie Gran Canaria oraz w Madrycie, Oviedo i Maladze. Dwie przeszukania domów przeprowadzone jednocześnie doprowadziły do ​​zajęcia samochodu i dwóch komputerów. Zamrożono konta bankowe zawierające 80 tys. euro.

Mimo informacji, że TVMucho / TeeVeeing zamknięto to usługa ta nadal działa, dostarczając część kanałów. Nie ma żadnych problemów z dostępem do strony internetowej TVMucho. Nie było też żadnych problemów z dostępem do strony internetowej TeeVeeing, co w świetle wypowiedzi o likwidacji jest pewnym problemem. Z nieznanych powodów aplikacja TeeVeeing jest nadal dostępna w sklepie Apple App Store i nadal można ją bezpłatnie pobrać z Google Play. Nie wiadomo o co tu chodzi po prasowych informacjach o wielkiej likwidacji  pirackich usług i zablokowaniu domen w Hiszpanii.

Dziwią więc pochwały ze strony organizacji ACE:

- Pochwalamy hiszpańską policję krajową za ochronę praw własności intelektualnej dziesiątek członków ACE podczas tego udanego nalotu

– powiedziała Karyn Temple, starszy wiceprezes wykonawczy i globalny główny radca prawny stowarzyszenia Motion Picture Association (MPA).

- Ta operacja wzmacnia zaangażowanie ACE we współpracę z władzami regionalnymi w identyfikowaniu i przeciwdziałaniu naruszeniom praw autorskich do rozwiązań cyfrowych. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej wspólnej misji ochrony gospodarki kreatywnej w Hiszpanii i poza nią.


Na polecenie hiszpańskiej policji zablokowano dostęp do treści naruszających prawa autorskie i 15 powiązanych z nimi domen - pytanie których skoro nadal działają? 

Źródło: alliance4creativity.com  torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...