reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Start 8 kanałów FAST w RTL Deutschland

dodano: 2024-06-05 18:32
autor: RO | źródło: dwdl.de

RTL Kanały FAST od dłuższego czasu są trendem wśród wielu nadawców. Niemiecka usługa przesyłania strumieniowego RTL+ chciała poeksperymentować ze swoimi projektami w 2023 roku, ale nic z tego nie wyszło. Teraz na RTL+ wystartowało 8 bezpłatnych kanałów FAST.

Usługa przesyłania strumieniowego RTL+ (Deutschland)
Usługa przesyłania strumieniowego RTL+ (Deutschland)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z pewnym opóźnieniem w porównaniu z innymi dostawcami, RTL Deutschland uruchomił własne kanały FAST. Ich premiera odbyła się bez większego szumu. Jak potwierdziła rzeczniczka RTL, od 15 maja br. w aplikacjach mobilnych RTL+ dostępnych jest 8 różnych kanałów tematycznych.

Premiera w internecie miała miejsce w ostatni poniedziałek, 3 czerwca, więc od tej pory można je oglądać za pośrednictwem RTL+ na komputerach stacjonarnych, co oznacza, że potencjalnie są dostępne dla większej liczby odbiorców.

W nadchodzących miesiącach planowane jest również udostępnienie kanałów tematycznych na dużych ekranach za pośrednictwem aplikacji RTL+. Kiedy dokładnie można się tego spodziewać, to jeszcze nie wiadomo. RTL informuje, że liczba kanałów zostanie zwiększona, jeżeli będą dobrze przyjęte przez użytkowników.

RTL Deutschland zaczyna od 8 kanałów, które można oglądać bezpłatnie i które są finansowane z reklam. Są to Shopping Queen, Alles was zählt, Bauer sucht Frau i Hundkatzemaus, na których można oglądać odcinki najlepszych programów RTL przez całą dobę. Kolejny kanał Alarm für Cobra 11 (20:00-6:00) dzieli czas z Balko (6:00-20:00).

Kolejne 3 kanały emitują różne programy. Przykładowo RTL Comedy pokazuje klasykę seriali komediowych, takich jak „Nikola”, „Das Amt” i „Die Camper”, natomiast RTL Haus & Garten koncentruje się na programach lifestylowych związanych z domem i ogrodem „Ab ins Beet!”, „Einsatz in 4 Wänden” i „Mieten, kaufen, wohnen”. Jest również RTL Shine, który pokazuje programy kulinarne.

FAST oznacza „telewizję stremingową z reklamami”. Jest to więc w zasadzie to, czym kiedyś była darmowa telewizja z reklamami - tylko teraz online: kanał linearny przerywany reklamami i finansowany z reklam. W ciągu ostatnich 2 lat wzrosła liczba kanałów FAST na całym świecie. W Niemczech tendencja w tworzeniu takich kanałów była już wyraźnie widoczna w marcu 2023 roku. Wówczas RTL Deutschland zapowiedział własne kanały w okresie letnim. Tak więc na niemieckim rynku FAST pojawił się kolejny gracz, choć z pewnym opóźnieniem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...