reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netia wzmacnia ofertę cyberzabezpieczeń

dodano: 2024-06-11 12:04
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Netia

Netia Managed NGFW Wojciech Gołębiowski  Palo Alto Networks Andrzej Abramczuk Netia Netia i Palo Alto Networks nawiązały współpracę, której celem jest zapewnienie działającym w Polsce firmom i instytucjom najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa. Pierwszym rozwiązaniem w ofercie zaawansowanych rozwiązań ICT pod marką NetiaNext, które operator oferuje w ramach współpracy z Palo Alto Networks, jest Netia Managed Next Generation Firewall.

Netia Managed UTM/NGFW
Netia Managed UTM/NGFW


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Netia wzmacnia ofertę rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa

Netia oraz Palo Alto Networks nawiązały partnerstwo na rzecz wspólnego odpowiadania na wyzwania w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Netia wzmacnia swoje kompetencje i ofertę rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa o innowacyjne, wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję (AI) technologie Palo Alto Networks, które będą pomagały chronić zasoby cyfrowe jeszcze większej niż dotychczas liczby firm i instytucji w Polsce.
 

- Polskie przedsiębiorstwa i instytucje są jednymi z najczęściej atakowanych w globalnej cyberprzestrzeni, a można się spodziewać, że przybierająca na sile wojna hybrydowa jeszcze to zjawisko nasili. Netia, jako jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych i dostawców zaawansowanych rozwiązań ICT dla sektora B2B, od wielu lat skutecznie odpowiada na te wyzwania. Bardzo się cieszę, że nasze portfolio w zakresie cyberbezpieczeństwa poszerza się o rozwiązania Palo Alto Networks, kolejnego potentata technologicznego, z którym mamy zaszczyt współpracować z korzyścią dla naszych klientów - powiedział Andrzej Abramczuk, prezes zarządu, dyrektor generalny Netia S.A.

- Celem naszej współpracy jest dostarczenie skutecznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa na miarę wyzwań, z jakimi borykają się polskie firmy. Wsparcie, które oferujemy, wyróżnia się zaawansowanymi mechanizmami zapobiegania zagrożeniom, które potrafią namierzać i neutralizować w czasie rzeczywistym nawet najbardziej złożone i trudne do wykrycia ataki. Nasz system integruje funkcje zapobiegania włamaniom, kontrolę aplikacji i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zatem przedsiębiorcy mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa sieci i urządzeń firmowych. Jestem przekonany, że dzięki naszej współpracy klienci Netii będą mogli skuteczniej chronić swoje dane i zasoby przed współczesnymi cyberatakami - powiedział Wojciech Gołębiowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej.

Wojciech Gołębiowski (Palo Alto Networks) i Andrzej Abramczuk (Netia), fot. Netia

Netia Managed NGFW

Pierwszym wspólnym rozwiązaniem z Palo Alto Networks, które zostało przez Netię zaoferowane klientom, jest Netia Managed Next Generation Firewall (w skrócie: Netia Managed NGFW).

Netia Managed NGFW zapewnia wielowarstwową ochronę zasobów sieci LAN klienta i jego użytkowników przed zagrożeniami internetowymi. Ochrona jest realizowana przez zarządzanie i monitorowanie urządzeń, które operator udostępnia w modelu usługowym, instalując w lokalizacji klienta na styku sieci LAN wraz z dostarczonym łączem dostępu do internetu.

Zgodnie z raportem Palo Alto Networks, 34% specjalistów wskazuje wycieki danych jako jeden z najczęstszych problemów w zakresie cyberbezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest inwestowanie w jak najlepszą ochronę.

Szerokie spektrum oferowanych funkcji pozwala na dostosowanie zakresu ochrony do każdego rodzaju prowadzonej działalności. Wśród wielu zaawansowanych funkcji urządzeń od Palo Alto Networks, w zależności od konfiguracji, można wyróżnić m.in.: Firewall, VPN, Kontrola aplikacji, IPS (Intrusion Prevention System), AntiVirus, AntiMalware, Kontrola ruchu DNS/WWW, SSL Inspection. Zakres ochrony i polityka bezpieczeństwa mogą być indywidualnie dobrane do potrzeb danego klienta.

W ramach opłaty abonamentowej Netia zapewnia zarządzanie i stały proaktywny monitoring stanu bezpieczeństwa klienta, wsparcie techniczne 24/7 i konfigurację dostosowaną do indywidualnych wymagań.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...