reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Programy rozrywkowe TVP1 i TVP2 na jesień

dodano: 2024-08-30 15:33
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP/satkurier.pl

cudowne lata Barbara Kurdej-Szatan fot. Krystian Szczesny Robert Janowski w „Jaka to melodia?”, nowi prowadzący „Koła fortuny” i „Tak to leciało!”, nowe edycje „The Voice of Poland” i „Rolnik szuka żony”, talk show „Mamaland”, magazyn „Dobry Tytuł”, show „Cudowne lata” prowadzone przez wzbudzającą kontrowersje celebrytkę, „Jak to się mówi - Kasia u Bralczyka”, „Daje słowo Maciek Orłoś”, nowe godziny emisji teleturniejów. Co jeszcze zmieni się jesienią w ofercie programów rozrywkowych i kulturalnych TVP1 i TVP2?

fot. Krystian Szczęsny
Cudowne lata fot. Krystian Szczęsny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„PYTANIE NA ŚNIADANIE”

TVP2, codziennie, godz. 7:30

Po powrocie z wakacyjnych podróży po Polsce i licznych, przepełnionych serdecznością spotkaniach z widzami - „Pytanie na śniadanie" szykuje się na sezon jesienny!

Do zespołu programu dołącza Teresa Godlewska, której życie to gotowy scenariusz na film. Niezwykle inspirująca 93-latka zajmie się poradnictwem dla osób dojrzałych. Najmłodszy reporter w Polsce, Tymek Gliszczyński, wyruszy z kamerą na spotkania z nastolatkami. Będzie rozmawiać o ich marzeniach, potrzebach, problemach, a także wyzwaniach, przed którymi stają dziś młodzi ludzie.

Magdalena Różczka poprowadzi wyjątkowy cykl poświęcony rodzinom zastępczym. Odświeżone zostaną też dotychczasowe formaty i cykle, w tym „Kącik CzytaMY" Jakuba Tylmana. Inspirujący goście, ciekawe tematy prezentowane z różnych perspektyw, porady ekspertów i mnóstwo dobrej energii - to wszystko w jesiennej odsłonie „Pytania na śniadanie”.

„JAKA TO MELODIA?” (kontynuacja/nowi prowadzący)

TVP1, poniedziałek-piątek, godz. 17:20, w weekendy o 18:40, od 31 sierpnia

Robert Janowski po 6 latach wraca do roli gospodarza popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”. Emisja pierwszego odcinka z nowym-starym prowadzącym w sobotę, 31 sierpnia o godz. 18:40 w TVP1.

Janowski był związany z formatem od samego początku. W 1997 roku został jego pierwszym gospodarzem i przez 22 lata, aż do 2018 roku, poprowadził prawie cztery tysiące odcinków. Widzowie nagrodzili teleturniej „Jaka to melodia?” Telekamerami Tele Tygodnia w 2010, 2011, 2012 roku oraz Złotą Telekamerą w 2013 roku. Natomiast sam Robert Janowski za prowadzenie programu otrzymał Telekamery w 2000, 2003, 2008 roku oraz Złotą Telekamerę w 2009 roku. Dodatkowo został również nagrodzony Wiktorem Publiczności w 2009 i 2013 roku.
 

- Bardzo się cieszę, że wracam. Przeżyłem w Telewizji Polskiej większość mojego dorosłego życia. Razem z widzami dojrzewaliśmy, bawiliśmy się, rozwijaliśmy. To jak powrót z fajnej i ekscytującej, ale jednak delegacji. Cudownie jest znów być w domu - mówił Robert Janowski po powrocie na plan programu.

Na nowe, jesienne odcinki „Jaka to melodia?” TVP1 zaprasza od poniedziałku do piątku o godz. 17:20, a w weekendy o godz. 18:40.

Gwiazdy „PROFILERKI” w „JAKA TO MELODIA?”

niedziela, 1 września o godz. 18:40

Wiktoria Gorodeckaja, która wciela się w tytułową profilerkę (Julia Wigier) zmierzy się z Michałem Czerneckim - serialowym komisarzem Nadzieją oraz Tomaszem Tarantą (w serialu w roli Tomka Dziemianiuka). Kto okaże się najlepszy w rozwiązywaniu muzycznych zagadek? Gościem specjalnym odcinka charytatywnego będzie technik kryminalistyki - Jacek Reda.

„KOŁO FORTUNY” (nowi prowadzący)

TVP2, poniedziałek-piątek, godz. 16:00, sobota-niedziela godz. 14:35, od 2 września

„Koło Fortuny” wraca po wakacyjnej przerwie z nowymi prowadzącymi. Gospodarzami programu są Agnieszka Dziekan, dziennikarka i prezenterka pogody „Pytania na śniadanie” oraz Błażej Stencel, aktor i laureat projektu rekrutacyjnego TVP „Włącz się! Zmieniajmy się razem” w kategorii „Rozrywka”.

Agnieszka Dziekan jest doskonale znana widzom Telewizji Polskiej. Od kilku lat można ją oglądać w „Pytaniu na śniadanie”, gdzie m.in. prezentuje prognozę pogody. Wcześniej przygotowywała serwisy sportowe dla TVP3 Wrocław i występowała w programie „Lajk!”. Bardzo szybko zyskała uznanie środowiska medialnego oraz olbrzymią sympatię widzów, co zaowocowało nominacją do Telekamery Tele Tygodnia. Agnieszka słynie z promiennego uśmiechu, prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia, kocha taniec współczesny.

Błażej Stencel ukończył prestiżowe studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występował w znanych i lubianych serialach m.in.: „O mnie się nie martw”, „Młodym Piłsudskim”, „Polowaniu na ćmy”, „Na sygnale” czy „Ojcu Mateuszu”. Błażej jest niezwykle charyzmatyczną osobą, która doskonale czuje się przed kamerą. Dzięki swoim umiejętnościom i nienagannej prezencji zwyciężył w akcji rekrutacyjnej TVP „Włącz się! Zmieniajmy się razem” w kategorii „Rozrywka”.
 

- To dla mnie ważny czas. Pracuję w telewizji od 10 lat i wiem, że być częścią tak kultowego programu jak „Koło Fortuny” to jest COŚ - podkreśla Agnieszka Dziekan. - Z Błażejem polubiliśmy się prywatnie, dlatego wspólna praca to przyjemność. Kontakt z ludźmi, którzy przyjechali często z najdalszych zakątków Polski, aby walczyć o pieniądze, jest ogromnie ekscytujący. Wkręcamy się coraz bardziej i zaczynamy genialną przygodę wspólnie z widzami. To praca, ale również wielka radość.

- Po pierwszych dniach czuję ogromną ekscytację i wdzięczność za to, w jakim miejscu się znajduję - dodaje Błażej Stencel. - Wiąże się to z ciężką pracą przy procesie wdrażania, jednak rodzina „Koła Fortuny” przyjęła mnie i Agnieszkę bardzo ciepło, a spotkanie z uczestnikami jest ogromną frajdą. Gdy dowiedziałem się, że to właśnie mi przypadnie zaszczyt współprowadzenia tego programu, poczułem ogromną radość! Dla mnie najważniejsze w „Kole Fortuny” jest to, żeby nasi uczestnicy czuli się komfortowo, świetnie się bawili i przy okazji zarobili fajne pieniądze. Gdy spełniają się te trzy warunki, jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że widzowie przed telewizorami również chętnie dołączą do naszej gry.

„THE VOICE OF POLAND” - jubileuszowa 15. edycja

TVP2, sobota, godz. 20:00, od 7 września

Od soboty, 7 września o godz. 20:00 TVP2 zaprasza widzów na premierowe odcinki jubileuszowej, 15. edycji „The Voice of Poland”. W fotelach trenerów najpopularniejszego muzycznego show w Polsce ponownie zasiadają Baron i Tomson z zespołu Afromental oraz Lanberry. W obrotowym fotelu talent show Dwójki widzowie po raz pierwszy zobaczą też Kubę Badacha! Do programu wrócił Michał Szpak, który był już trenerem w czterech wcześniejszych edycjach.
Prowadzący: Paulina Chylewska i Maciej Musiał.
 
Kuba Badach, Baron, Lanberry, Michał Szpak, Tomson, fot. Waldemar Kompała
Kuba Badach, Baron, Lanberry, Michał Szpak, Tomson, fot. Waldemar Kompała

„MAMALAND” (nowość)

TVP2, sobota, godz. 12:10, od 7 września

Autorski talk show Pauliny Drażby o wszystkich odcieniach macierzyństwa. Szczerze i bez lukru porusza tematy związane z przygotowaniami do ciąży, jej przebiegiem, radościami i wyzwaniami tego wyjątkowego okresu, a także z partnerstwem i rodziną. W programie nie brakuje emocji, ludzkich historii, doświadczeń znanych gwiazd oraz rozmów z kobietami i mężczyznami, rodzicami i dziadkami, a także lekarzami i ekspertami.

„Mamaland” to wspólne przeżycie wyjątkowego czasu w życiu kobiety, jakim jest czekanie na narodziny dziecka. Odcinek pierwszy pt. „Droga do macierzyństwa” opowiada o ciąży jako wyjątkowej podróży, która nie zawsze przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Każda kobieta pragnąca zostać matką przechodzi inną drogę prowadzącą ją do upragnionego celu. Ten tor z przeszkodami doskonale zna wiele par.

„DOBRY TYTUŁ” (nowość)

TVP2, sobota, godz. 17:30, od 7 września
powtórki w TVP Kultura: niedziela, godz. 16:35


Prowadzony w luźnej atmosferze magazyn o książkach, który co tydzień dostarcza czytelnikom literackich inspiracji. Każdy odcinek koncentruje się na ważnym temacie. Prowadzący prezentują recenzje literackie przygotowane przez krytyczki i krytyków o różnych poglądach.

„Dobry Tytuł” to również poezja - podczas programu młodzi krytycy czytają i komentują wiersze. Dynamiczną formułę audycji wzbogacają reportaże. Poznajemy ludzi tworzących wyjątkowe inicjatywy czytelnicze, odwiedzamy kameralne księgarnie, biblioteki czy kluby książki.

Celem programu jest zbudowanie wspólnoty ludzi czytających. Program prowadzą felietonistka Agata Passent oraz krytyk i aktywista literacki Szymon Kloska. Wśród gości są pisarki i pisarze, poetki i poeci, ekspertki i eksperci literaccy.
 
Agata Passent, Szymon Kloska, fot. Arsen Petrovych
Agata Passent, Szymon Kloska, fot. Arsen Petrovych

„CUDOWNE LATA”, 12 odcinków (nowość)

TVP2, niedziela, godz. 16:10, od 8 września

Nowy show rozrywkowy Telewizji Polskiej poprowadzi... Barbara Kurdej-Szatan - celebrytka, która negatywnie zasłynęła wulgarnym wpisem w mediach społecznościowych, w którym m.in. określiła funkcjonariuszy Straży Granicznej słowami „maszyny bez serca bez mózgu”, „mordercy” (później przeprosiła za „niestosowny język i przekleństwa”).
 
Barbara Kurdej-Szatan, fot. Krystian Szczęsny
Barbara Kurdej-Szatan, fot. Krystian Szczęsny

„Cudowne lata” to show, który na wesoło konfrontuje boomerów z millenialsami. Kto umie się lepiej bawić? Kto wie więcej o życiu? Czyja muzyka jest fajniejsza, a wspomnienia bardziej kolorowe?

Drużynę boomerów stanowią topowi polscy muzycy, sportowcy, aktorzy, kabareciarze, dziennikarze i osobowości medialne. Millenialsi to popularni influencerzy, aktorzy i wokaliści młodego pokolenia. Skład drużyn zmieniać się co tydzień.

Rytm każdego odcinka wyznaczają kolejne rundy, m.in.: „Hity z satelity”, w której słuchamy ulubionych przebojów z młodości każdej z grup i poznajemy wspomnienia z nimi związane, „Kiedy to było?”, w której uczestnicy wracają pamięcią do głośnych wydarzeń ze świata, porywająca do tańca konkurencja „Let’s dance!”, „Opole”, czyli zabawa karaoke, połączona z przeglądem niezapomnianych występów z opolskiego festiwalu oraz „SuperQuiz”, „Czyj to telefon?”, w której uczestnicy na podstawie informacji zapisanych w smartfonie (zdjęć, kontaktów, wiadomości, muzyki) odgadują właściciela urządzenia. „Gwiazda łączy pokolenia” będzie rundą z udziałem gościa specjalnego. Co tydzień w programie pojawiają się największe gwiazdy polskiej estrady, których twórczość znają i kochają obie grupy wiekowe.

„Cudowne lata” to atrakcyjne połączenie elementów teleturnieju, programu muzycznego, widowiska tanecznego, a nawet talk-show. Tematyczna różnorodność, charyzmatyczni uczestnicy, nowoczesna, dynamiczna formuła, dużo humoru i element rywalizacji - wszystko to sprawia, że na „Cudowne lata” warto czekać. Choć różnic jest wiele, jedno jest pewne - uczestników i widzów „Cudownych lat” czeka znakomita zabawa!

Show jest adaptacją głośnego cyklu „Boomerissima”, który zdobył ogromną popularność we Włoszech.

„JAK TO SIĘ MÓWI - KASIA U BRALCZYKA” (nowość)

TVP2, niedziela, godz. 17:55, od 8 września

„Jak to się mówi - Kasia u Bralczyka”, to nowość na antenie Telewizji Polskiej. Program ma na celu popularyzację języka polskiego poprzez ciekawe, przystępnie prowadzone dyskusje. W roli głównej zobaczymy dr Katarzynę Kasię, która w rozmowach z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, poruszy różnorodne tematy związane z mową codzienną, idiomami, nowomową czy językiem debaty publicznej. W programie odnajdziemy elementy edukacyjne i rozrywkowe oraz humorystyczne. Nie zabraknie tematów trudnych i niewygodnych. Profesor Bralczyk podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem komentując język współczesnej polityki czy niepoprawne formy językowe. Katarzyna Kasia postawi pytania, które nurtują nie tylko widzów, ale również samego profesora. Dzięki takiej formule program „Jak to się mówi - Kasia u Bralczyka” stanie się cennym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć i wykorzystać bogactwo języka codziennej komunikacji.

„TAK TO LECIAŁO!”, 13 odcinków (kontynuacja, nowi prowadzący)

TVP2, czwartek, godz. 20:50, od 12 września

W rozśpiewanym teleturnieju uczestnicy uzupełniają luki w tekstach popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady „im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz”. W nowej, jesiennej edycji show w roli gospodarza zadebiutuje popularny aktor i wokalista - Kacper Kuszewski.
 

- Bardzo się cieszę, że będę miał okazję poprowadzić „Tak to leciało!”. To program muzyczny, a ja sam bardzo lubię śpiewać i lubię, jak inni śpiewają - mówi Kacper Kuszewski. - To, że w „Tak to leciało!” wykonujemy tylko polskie piosenki, stanowi dodatkowy atut. Po raz pierwszy biorę udział w tego typu przedsięwzięciu nie jako uczestnik, a prowadzący, więc towarzyszą mi duże emocje.

W jesiennej edycji teleturnieju nie zabraknie odcinków specjalnych z udziałem gwiazd. Pojawią się także nowości w formule programu: odświeżona scenografia, materiały filmowe i fotografie z prywatnych archiwów uczestników programu, ulubiona piosenka na wejście, którą każdy uczestnik przywita się z widzami, a także dodatkowe „wyjście awaryjne”, czyli możliwość wymiany piosenki w przypadku, gdy uczestnik nie będzie potrafił uzupełnić brakujących słów w tekście.

Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnicy będą mieli do wyboru dziewięć muzycznych kategorii oraz hit za 100 tys. zł. W każdej kategorii bohaterkami są dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich, a następnie wykonuje utwór przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki tak, jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a uczestnik, który prawidłowo dośpiewa brakujące słowa, przechodzi do dalszej rywalizacji.

Format cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Był z powodzeniem realizowany w ponad 25 krajach, m.in. w USA, Francji, Włoszech, Kanadzie, Indiach, Izraelu, Meksyku, Chile czy w Egipcie. Na antenie TVP zadebiutował w 2008 roku.
 
Kacper Kuszewski, fot. Waldemar Kompała
Kacper Kuszewski, fot. Waldemar Kompała

„ROLNIK SZUKA ŻONY” - 11. edycja

TVP1, niedziela, godz. 21:20, od 15 września

Widzowie po raz kolejny będą mogli śledzić losy mieszkańców wsi poszukujących miłości, szczęścia i kogoś, z kim mogliby spędzić resztę życia. Czy to się uda? Tego nie wiemy, ale kilkanaście ślubów i gromadka dzieci dobitnie pokazują, że warto próbować! W 11. Sezonie „Rolnika” udział weźmie pięcioro rolników.

Agata to 57-letnia rolniczka z Mazowsza, która twierdzi, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce, najlepsze wciąż przed nią i że gdzieś tam czeka na nią ktoś, kto w złe dni przytuli ją i powie, że wszystko będzie dobrze.

Wiktoria jest 23-letnią rolniczką z województwa kujawsko-pomorskiego, która do programu przyszła w poszukiwaniu obdarzonego poczuciem humoru, rodzinnego, ciepłego, pomocnego i opiekuńczego partnera na całe życie.

Marcin, 38-letni sadownik z Mazowsza uwielbia życie i pracę na swoim, budowanym od pokoleń gospodarstwie, choć uważa, że byłoby ono jeszcze lepsze, gdyby mógł je dzielić z kobietą o dobrym sercu.

Rafał z Mazowsza, 32-letni hodowca papryki- to człowiek, który zasadził już drzewo, wybudował dom, a teraz szuka kogoś, z kim mógłby wspólnie iść przez życie.

Sebastian jest 44-letnim kawalerem z Pomorza, który w wieku 22 lat, po śmierci ojca, musiał przejąć wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem dużego gospodarstwa. To pochłonęło cały jego czas - nie miał szansy na znalezienie miłości. Teraz chce to naprawić.

„DAJE SŁOWO MACIEK ORŁOŚ” (nowość)

TVP1, niedziela, godz. 17:35, od 22 września

W klimacie klubu jazzowego, w którym gra na żywo zespół, Maciek Orłoś prowadzi - pełne humoru, a także wzruszeń - rozmowy z wybitnymi osobistościami świata polskiej kultury i sztuki. O swoich doświadczeniach i wspomnieniach opowiedzą wyjątkowi goście: koledzy ze szkolnych ławek, sąsiedzi i znajomi z podwórka, którzy wraz z publicznością zasiądą przy kawiarnianych stolikach. Ich wyjątkowe opowieści zilustrują felietony i archiwalne materiały. Widzów czekają niezwykłe, pełne anegdot, podróże sentymentalne

„FAMILIADA” - 30 lat programu

TVP2, sobota-niedziela, godz.14:00, od 31 sierpnia

17 września przypada 30-lecie programu, którego prowadzącym od samego początku jest Karol Strasburger. Pierwszy w historii odcinek został wyemitowany na antenie TVP2 17 września 1994 roku.

„SZANSA NA SUKCES. EUROWIZJA JUNIOR 2024”

TVP2, niedziela, godz. 15:10, od 8 września

Nagrodą dla zwycięzcy każdego odcinka jest występ w finałowym odcinku Live (29 września). Najlepszy z finalistów będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2024. O tym, kto wygra, zadecydują SMS-y widzów oraz Jury programu. Roxie Węgiel, Viki Gabor i Sara James - te trzy dziewczyny zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko, ale nie ma takiego sukcesu, którego nie dałoby się powtórzyć.

Program poprowadzi Artur Orzech. W jury zasiądą: Mietek Szcześniak wokalista, zdobywca Bursztynowego Słowika i trzykrotny laureat Fryderyków, który z utworem „Przytul mnie mocno” napisanym przez Seweryna Krajewskiego i Wojciecha Ziembickiego w 1999 roku reprezentował Polskę podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji w Jerozolimie oraz Viki Gabor - artystka urodzona w Hamburgu, zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach. Jej singel osiągnął status podwójnej platynowej płyty.

„NO... WIADOMO!” - 2. sezon

TVP2, niedziela, ok. godz. 22:00, po filmie fabularnym, od 8 września

Dwójka zaprasza na drugi sezon popularnego programu, który skupia się na analizie i komentowaniu aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Prowadzącymi będą młodzi dziennikarze, którzy z humorem i dystansem podchodzą do tematów politycznych, społecznych i kulturalnych.

W każdym odcinku widzowie mogą spodziewać się mi.in.: przeglądu najważniejszych informacji i najzabawniejszych memów, wywiadów z barwnymi postaciami ze sceny politycznej, a także interesujących materiałów filmowych.

Do głównych atutów „no… wiadomo” należą: swobodna forma oraz interakcje ze światem mediów społecznościowych, co sprawia, że program jest atrakcyjny także dla młodszej widowni. Celem każdego z odcinków jest nie tylko informowanie, lecz także skłanianie do refleksji nad bieżącymi problemami społecznymi i politycznymi.

„GÓRNA PÓŁKA SMAKU” (nowość)

TVP2, niedziela, godz. 17:15, od 22 września

Na antenę TVP2 wchodzi nowy format kulinarno-detektywistyczny z udziałem znanego szefa kuchni młodego pokolenia Orsona Hejnowicza oraz gwiazdy polskiego kryminału Marka Krajewskiego. Będzie to program o produktach i tradycjach Dolnego Śląska, pokazujący także znane - i te mniej znane - atrakcje turystyczne regionu. Ekscentryczny kucharz Orson Hejnowicz odwiedzi producentów żywności, pozna ich tradycje, przepisy i produkty. Tajemniczy, introwertyczny pisarz-detektyw będzie za nim podążać tropiąc lokalne historie z dreszczykiem. Finałem odcinka będzie wielkie rodzinne gotowanie z wykorzystaniem produktów prezentowanych w odcinku.

„POCZET ŚWIRÓW POLSKICH” (nowość)

TVP2, niedziela, godz. 18:35, od 29 września

Autorem i prowadzącym program jest Jan Wołek, artysta nieszablonowy i człowiek wielu talentów: malarz, pisarz, poeta, autor 3000 piosenek oraz przyjaciel wielu ważnych postaci ze świata kultury. Twórca podjął się misji wyszukiwania pokrewnych mu dusz - ludzi nietuzinkowych, ogarniętych niezwykłą pasją, takich, którzy mają szalone pomysły i odwagę, by je realizować. Autor odwiedza bohaterów programu w ich naturalnym otoczeniu, poznaje szczegóły projektów, komentuje i recenzuje, czasem z dystansem, lecz zawsze życzliwie.

1 Z 10

TVP2, poniedziałek-piątek, godz. 18:50, od 2 września

Program wraca do TVP2 po 6 latach emisji w TVP1. Ten popularny teleturniej od lat cieszy się niesłabnącym uznaniem i szacunkiem widzów. Promuje wiedzę i jest wartościową formą spędzenia czasu. Jego erudycyjny charakter w połączeniu z charyzmatyczną osobowością prowadzącego sprawia, że „Jeden z dziesięciu” to cenna pozycja programowa. Po emisji 20. odcinka każdej edycji następuje Wielki Finał. Bierze w nim udział 10 zwycięzców poprzednich odcinków. Program prowadzi Tadeusz Sznuk.

„POSTAW NA MILION” (zmiana dnia i godziny)

TVP2, piątek, godz. 20:45, od 6 września

„Postaw na milion” to teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? To kolejny sezon emitowanego w Telewizji Polskiej światowego hitu firmy Endemol, produkowanego w kilkunastu krajach. Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Program prowadzi Łukasz Nowicki.

„VA BANQUE” (zmiana godziny)

TVP2, poniedziałek-sobota, godz. 18:15, od 2 września

„Va banque” to kultowy teleturniej Telewizji Polskiej, w którym odpowiedzi na odkrywane hasła mają formę pytań. Zwycięzca programu ma prawo wystąpić w kolejnym odcinku, maksymalnie pięć razy. Każdy odcinek teleturnieju składa się z trzech rund, a uczestnicy wybierają hasła spośród 6 kategorii, w każdej po 5 pytań. W rundzie pierwszej i drugiej zagadnienia wyświetlane są na ścianie i każde pytanie to określona kwota pieniędzy do wygrania - od 100 do 500 złotych w rundzie pierwszej oraz od 200 do 1000 złotych w rundzie drugiej. W finale uczestnicy dostają to samo, jedno zagadnienie. Gospodarzem programu będzie Radosław Kotarski - znany popularyzator wiedzy, pisarz i dziennikarz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...