reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Test płaskiej anteny Attisat FL500

dodano: 2001-09-03 20:14 | aktualizacja: 2001-09-03 20:14
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Wcześniej już, przy okazji relacji z wystaw, pisaliśmy o płaskiej antenie satelitarnej FL500 produkcji ateńskiej firmy Attisat. To zapewne małe zaskoczenie dla wielu Czytelników, że to grecka firma podjęła się produkcji płaskiej anteny satelitarnej. Attisat zapewnia, że antena FL500 jest płaską anteną nowej generacji o bardzo dobrych parametrach technicznych i innowacyjnej linii wzorniczej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Faktycznie już na pierwszy rzut oka przy rozpakowywaniu dobrze zabezpieczonej anteny można zauważyć, że jej wykonanie jest precyzyjne, a jakość użytych materiałów bardzo dobra. Obudowa anteny w kolorze białym z napisem firmowym Attisat.

Konstrukcja zawieszenia anteny wykonana została z elementów metalowych i z tworzywa sztucznego w kolorze szarym. Śruby i podkładki są bardzo dobrej jakości (cynkowane). Regulacje i ustawienie zawieszenia anteny nie powinny sprawiać problemów. Przy ustawianiu anteny pomocna może być skala regulacji kąta elewacji. Wartość ustawienia kąta od 10 do 70 stopni.

Wymiary anteny: 530 x 530 x 50 mm. Masa to jedynie 3,5 kg. Zakres częstotliwości jakie odbiera antena: 10,7-12,75 GHz, czyli standardowy Universal Single LNB.

Antena FL500 może być zainstalowana na maszcie o średnicy 46-60mm - standardowy stojak ścienny lub rurę zawieszenia biegunowego (polarmountu) do obrotu anteny. Ważne jest aby prawidłowo skierować antenę w kierunku satelity. Przekątna anteny, a nie bok powinna być przedłużeniem masztu.

Od tyłu anteny pod elementami zawieszenia widać złącze F konwertera, który jest w komplecie. Choć producent tego nie podał, to konwerter jaki zastosowano, jest podobny do tajwańskiego MTI bez promiennika jakie używano dla anten parabolicznych. Współczynnik szumów podawany przez producenta anteny, co interesujące ma mieć poniżej 1dB - słabo jak na zastosowanie w płaskiej antenie. Podejrzewać należy, że jest lepszy, bo antena o takich wymiarach przy 1dB niewiele mogłaby odbierać. Wzmocnienie konwertera 55dB (typowo).

Zastosowanie anteny w temperaturach od minus 25 stopni C do +60 stopni C pozwala na instalację w całej Europie. Zalecane jest jej stosowanie dla mocnych sygnałów z satelitów Astra 1, Astra 2, Hot Bird, czy Sirius, zwłaszcza dla odbioru programów cyfrowych.

Według nas odbiór przy pomocy anteny FL500 jest porównywalny do odbioru z anten offsetowych 65-75 cm.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...