reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał DVB-H z Nokii dla Rosji

dodano: 2005-11-06 22:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: CNews.ru

Nokia zamierza uruchomić kanał dla komórek w technologii DVB-H już w pierwszej połowie 2006 roku. Co interesujące, jednym z pierwszych krajów, gdzie Nokia wystartuje z komórkowym kanałem telewizyjnym będzie ...Rosja.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Reuters podał już jakie będą opłaty za usługi związane z kanałami telewizyjnymi w komórkach w technologii DVB-H (Digital Video Broadcast-Handheld). Przewidywania analityków mówią o abonamencie sieci DVB-H rzędu 5-10 euro miesięcznie.

Dyrektor działu multimedialnego Nokii, Anssi Vanjoki, poinformował, że start pierwszej sieci DVB-H planowany jest na pierwszą połowę 2006 roku. Pierwszymi krajami z siecią kanałów DVB-H mają zostać Szwajcaria, Indonezja, Tajlandia, Niemcy i ...Rosja.

Na razie to początki i to trudne dla rozwoju DVB-H. Dopiero na 2008 rok zapowiadane jest śmielsze wejście telewizji do komórek. Pozostają problemy praw autorskich i standardów transmisji.

Nokia zapowiada, że do 2010 roku wyprodukuje ponad 75 mln urządzeń dla DVB-H. Pierwszym telefonem Nokii z DVB-H jest Nokia 92.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...