reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NASN dla Francji i Polski

dodano: 2005-11-18 10:21
autor: Janusz Sulisz | źródło:

NASN Prawdopodobnie od 15 grudnia francuska platforma CanalSat dołączy kanał NASN, poświęcony amerykańskim dyscyplinom sportowym - na razie oczekuje na licencję CSA. Teoretycznie od tego czasu polskie sieci kablowe po podpisaniu umowy z NASN będą mogły korzystać z sygnału NASN z Astry.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Reprezentanci NASN pojawili się w Krakowie na XXVII Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, gdzie zachęcali polskie sieci kablowe do podpisywania umów na dystrybucję kanału NASN. Trwają też rozmowy z obiema polskimi platformami cyfrowymi, ale na razie kanał wydaje się być zbyt drogi dla polskich widzów. Jeśli któraś z polskich platform zdecyduje się na włączenie kanału NASN, to abonament nie będzie taki mały. Na razie obie platformy z Polski są w grze o NASN i wszystko jest możliwe. Nie jest wcale takie pewne, czy w tym roku dołączono by NASN do oferty którejś z platform ze względu na brak możliwości poinformowania abonentów o nowym, dodatkowo płatnym kanale sportowym.

Jednak ponieważ na włączenie od oferty zdecydował się francuski CanalSat, to wydawałoby się, że bliżej będzie do porozumienia się z Cyfrą+. Cyfrowy Polsat zaś świeżo uruchomił Pakiet Sportowy i pytanie, czy zmieści się cenowo po ew. dołączeniu NASN do tego pakietu. Z drugiej strony NASN wcale nie chce ustępować i na siłę wchodzić do Polski na platformy cyfrowe, zdając sobie doskonale sprawe z tego, że ma prawa do transmisji NHL i NFL.

W Polsce podobnie, jak we Francji, NASN będzie dystrybuowany wyłącznie w angielskiej wersji. Nie będzie więc na razie ani francuskiej, ani tym bardziej polskiej wersji językowej. Minimalna liczba abonentów NASN, po której rozważano by ewentualne uruchomienie polskiej wersji kanału NASN, to ponad 1 mln. Dopiero rok po starcie rozważane byłoby włączenie polskich reklam do programu NASN.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...