reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Debiut DMB-T w Korei

dodano: 2005-12-01 22:11
autor: Anna Sulisz | źródło: MOIC

Korea Południowa uruchomiła usługi naziemnej telewizji komórkowej. 1 grudnia czterej lokalni nadawcy, MBC, SBS, KBS i YTN oraz dwóch mniejszych U1 Media i Korea DMB zaczęli korzystać z Digital Multimedia Broadcasting (DMB) po uzyskaniu zgody od południowokoreańskiego ministerstwa informacji i komunikacji (MOIC).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początkowo, usługi komórkowej TV w DMB-T będą dostępne tylko w Seulu i w jego sąsiedztwie, w prowincji Kyonggi od następnego miesiąca, by rozszerzyć się na całą Koreę w przyszłym roku.

Według przewidywań analityków komórkowa telewizja naziemna w Korei Południowej ma przyciągnąć do siebie blisko 1,5 mln abonentów DMB-T już w przyszłym roku, by przekroczyć 10 mln do 2010, dwa razy więcej abonentów niż DMB-S z satelity.

W maju, Korea Południowa uruchomiła pierwszą usługę satelitarnego DMB, dostarczając abonentom 37 kanałów video i audio za równowartość $12.5 miesięcznie. Aktualnie jest w Korei 270 tys. abonentów DMB-S (wg TU Media Corp., która obsługuje DMB-S w Korei).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...