reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2012: koniec analogu w UE

dodano: 2005-12-02 21:21 | aktualizacja: 2015-06-11 16:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: DSpy/AdTV

Unia_Eur_small.jpg Ministrowie Unii Europejskiej formalnie poparli ostateczny termin przejścia z analogowych transmisji telewizyjnych i radiowych na cyfrowe do roku 2012. Dotyczy to wszystkich krajów UE, w tym także i Polski. Termin ten poparł brytyjski minister przemysłu, Alun Michael, choć Wielka Brytania może przejść na cyfrówkę kilka lat wcześniej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okazuje się, że aż 10 krajów UE chciałoby wyłączyć analogowe transmisje telewizyjne o rok lub 2 lata wcześniej, czyli przed 2012. Mowa jest o roku 2010. Za to pięć krajów UE nie podało informacji, czy jest w stanie wcześniej wyłączyć analog, czy będzie to w roku 2012.Dla niektórych krajów może to być formalne wyzwanie. Niektóre kraje, w tym Polska zbyt długo zwlekają z decyzjami co do DVB-T, a to opóźnia przejście do transmisji cyfrowych, bez względu na standardy i techniczne rozwiązania.Ministrowie zgodzili się podsunąć Komisji propozycje biznesowego przejęcia i uwolnienia częstotliwości z przeznaczeniem dla cyfrowej telewizji, ale nie doszło do ustalenia żadnego konsensusu wśród wszystkich 25 państw członkowskich.Niektóre państwa niepokoją się, że liberalizm Komisji Europejskiej może wywołać spekulacje wokół przejścia na cyfrowa telewizję."Zakres częstotliwości jest podstawowym i skąpym zasobem - uważam więc, że trzeba postępować bardzo ostrożnie" - powiedział Alun Michael.Szacunki analityków przygotowane dla Komisji Europejskiej mówią, że całkowite przejście do cyfrowych transmisji telewizyjnych i radiowych we wszystkich krajach UE da łączny zysk netto od 8 do 9 mld euro.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...