reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2012: koniec analogu w UE

dodano: 2005-12-02 21:21 | aktualizacja: 2015-06-11 16:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: DSpy/AdTV

Unia_Eur_small.jpg Ministrowie Unii Europejskiej formalnie poparli ostateczny termin przejścia z analogowych transmisji telewizyjnych i radiowych na cyfrowe do roku 2012. Dotyczy to wszystkich krajów UE, w tym także i Polski. Termin ten poparł brytyjski minister przemysłu, Alun Michael, choć Wielka Brytania może przejść na cyfrówkę kilka lat wcześniej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okazuje się, że aż 10 krajów UE chciałoby wyłączyć analogowe transmisje telewizyjne o rok lub 2 lata wcześniej, czyli przed 2012. Mowa jest o roku 2010. Za to pięć krajów UE nie podało informacji, czy jest w stanie wcześniej wyłączyć analog, czy będzie to w roku 2012.Dla niektórych krajów może to być formalne wyzwanie. Niektóre kraje, w tym Polska zbyt długo zwlekają z decyzjami co do DVB-T, a to opóźnia przejście do transmisji cyfrowych, bez względu na standardy i techniczne rozwiązania.Ministrowie zgodzili się podsunąć Komisji propozycje biznesowego przejęcia i uwolnienia częstotliwości z przeznaczeniem dla cyfrowej telewizji, ale nie doszło do ustalenia żadnego konsensusu wśród wszystkich 25 państw członkowskich.Niektóre państwa niepokoją się, że liberalizm Komisji Europejskiej może wywołać spekulacje wokół przejścia na cyfrowa telewizję."Zakres częstotliwości jest podstawowym i skąpym zasobem - uważam więc, że trzeba postępować bardzo ostrożnie" - powiedział Alun Michael.Szacunki analityków przygotowane dla Komisji Europejskiej mówią, że całkowite przejście do cyfrowych transmisji telewizyjnych i radiowych we wszystkich krajach UE da łączny zysk netto od 8 do 9 mld euro.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 550 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...
reklama