reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

US Cabelvison: kanały na zamówienie

dodano: 2005-12-02 21:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: US/AdTV

Charles Dolan, prezes amerykańskiego operatora kablowego Cablevision, publicznie potwierdził rozmowy z Federalną Komisją Łączności dla wprowadzenia w USA modelu cenowego dla klientów do swobodnego wyboru kanałów z oferty sieci kablowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Model ten, zwany "a la carte", umożliwiłby abonentom sieci kablowych kupno kanałów na indywidualnej podstawie zamiast zmuszania do zakupu pakietu kanałów, z których większość abonenta wcale nie interesuje.

Zwolennicy modelu, w tym Charles Dolan i przewodniczący FCC, Kevin Martin twierdzą, że to byłoby korzystne dla konsumentów, którzy byliby skłonni zapłacić za wybrane i ulubione kanały, a nie za kanały wciskane na siłę w ramach pakietów.

Krytycy tego modelu ustalania cen w amerykańskich sieciach kablowych, wśród których są National Cable TV Association twierdzą, że model spowodowałby droższy abonament w sieciach kablowych oraz obniżenie urozmaicenia kanałów, bo niszowe kanały nie byłyby sztucznie dotowane przez te najbardziej popularne.

Wcześniejsze i bieżące analizy były zgodne w ich orzeczeniach, że popierany przez rząd pomysł płacenia za kanał (PPC- pay-per-channel) prawdopodbnie mógłby doprowadzić do podniesienia cen, zmniejszania wyboru i braku urozmaicenia w ramówce.

Wśród przeciwników nowego modelu są nie tylko NCTA, ale także Time Warner Cable i Comcast, a sam Cablevision mając 3 mln abonentów w okolicach Nowego Jorku też nie zamierza na razie stosować nowego modelu płatności pay-per channel (PPC).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quatro Fuba DEK 407 LTE

Jeden z najpewniejszych konwerterów Quatro marki Fuba z filtrem LTE. 

175 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...
reklama