reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

US Cabelvison: kanały na zamówienie

dodano: 2005-12-02 21:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: US/AdTV

Charles Dolan, prezes amerykańskiego operatora kablowego Cablevision, publicznie potwierdził rozmowy z Federalną Komisją Łączności dla wprowadzenia w USA modelu cenowego dla klientów do swobodnego wyboru kanałów z oferty sieci kablowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Model ten, zwany "a la carte", umożliwiłby abonentom sieci kablowych kupno kanałów na indywidualnej podstawie zamiast zmuszania do zakupu pakietu kanałów, z których większość abonenta wcale nie interesuje.

Zwolennicy modelu, w tym Charles Dolan i przewodniczący FCC, Kevin Martin twierdzą, że to byłoby korzystne dla konsumentów, którzy byliby skłonni zapłacić za wybrane i ulubione kanały, a nie za kanały wciskane na siłę w ramach pakietów.

Krytycy tego modelu ustalania cen w amerykańskich sieciach kablowych, wśród których są National Cable TV Association twierdzą, że model spowodowałby droższy abonament w sieciach kablowych oraz obniżenie urozmaicenia kanałów, bo niszowe kanały nie byłyby sztucznie dotowane przez te najbardziej popularne.

Wcześniejsze i bieżące analizy były zgodne w ich orzeczeniach, że popierany przez rząd pomysł płacenia za kanał (PPC- pay-per-channel) prawdopodbnie mógłby doprowadzić do podniesienia cen, zmniejszania wyboru i braku urozmaicenia w ramówce.

Wśród przeciwników nowego modelu są nie tylko NCTA, ale także Time Warner Cable i Comcast, a sam Cablevision mając 3 mln abonentów w okolicach Nowego Jorku też nie zamierza na razie stosować nowego modelu płatności pay-per channel (PPC).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...