reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolejne polskie sukcesy na Hot Bird TV Awards

dodano: 2005-12-12 21:14
autor: Adrian Gąbka | źródło:

hotbird_awards.jpg Polski kanał dla młodzieży ZigZap został uhonorowany prestiżową nagrodą Hot Bird TV Awards 2005 dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, przyznawaną przez Eutelsat i Eurowizję. Sukces odniósł też filmowy kanał Kino Polska dostępny na obydwu platformach cyfrowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
12 grudnia br. na uroczystej ceremonii w Turynie zaledwie po roku nadawania, ZigZap otrzymał nagrodę Hot Bird, zwaną Satelitarnym Oscarem w kategorii kanałów dziecięcych.

W tych samych kategoriach co polskie kanały zwyciężyły też RaiSat Ragazzi, RaiSat Cinema World, oraz grecki Filmnet. Szczęście uśmiechnęło się też do RAI Nettuno Sat i Sat 2000, które odniosły sukces w kategorii edukacja i kultura. Spośród kanałów dokumentalnych najlepsze okazały się włoski Planet i albański Explorer Channel. Nagrodę otrzymał także rosyjski Teleklub. W kategorii lifestyle - nie miał sobie równych włoski Leonardo, podobnie jak w tematyce muzycznej - albański My Music TV. Niemiecki Deutsche Welle to najlepszy kanał informujący o państwie. Aż trzy stacje telewizyjne odniosły sukces w dziedzinie informacje. Są to Sky News Int., BBC World i RaiNews 24. Sportowy kanał roku to ESPN Classic Sport.

Międzynarodowe jury oceniało format kanału (oryginalny lub kopia kanału zagranicznego), projekt artystyczny i wizualny, innowacyjność oraz pozycję kanału w regionie. Obok ZigZapa w kategorii stacji dziecięcych o nagrodę walczyły: Boomerang (Włochy), Detskij Mir (Rosja) i Rai Sat Ragazzi (Włochy).

Przyznając nagrodę ZigZapowi jury podkreśliło, że stacji udało się w bardzo krótkim czasie dotrzeć do trudnej wiekowo, bardzo wymagającej grupy nastolatków
i stworzyć telewizję, która doskonale spełnia ich oczekiwania. ZigZap wykorzystuje doświadczenie swojego poprzednika - kanału MiniMax, dwukrotnie uhonorowanego nagrodą Hot Bird w 1999 i 2003 roku.

„Prestiżowa nagroda Hot Bird dla tak młodego kanału jak ZigZap to sukces, tym większy, że idzie w parze z rosnącą popularnością stacji wśród widzów” – mówi Małgorzata Seck, szefowa ZigZapa.

Konkurs o nagrodę Hot Bird organizowany jest od 1998 Eurowizję oraz Eutelsat – jednego z dwóch największych operatorów europejskiej telewizji satelitarnej, do której należy 47 krajów. Satelitarne Oscary przyznawane są najlepszym kanałom tematycznym w następujących kategoriach: kanał dziecięcy, filmowy, informacyjny, muzyczny, sportowy, dokumentalny, interaktywny, kulturalny, lifestyle, nadawca narodowy oraz różno – tematyczny.

Gala ogłoszenia wyników plebiscytu odbyła się 12 grudnia o 14:30 w Narodowym Muzeum Kina w Turynie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...