reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy drugi transponder TVP?

dodano: 2005-12-20 10:57
autor: Janusz Sulisz, Adrian Gąbka | źródło:

tvp Nie wiadomo na razie, kiedy TVP wydzierżawi kolejne transpondery od operatora satelitarnego SES Astra. Umową przewiduje taką możliwość. W 2006 roku cyfrową emisję z tego satelity rozpoczną TVP Rozrywka, TVP Dokument i jeden dodatkowy kanał tematyczny. Prawdopodobnie, tak jak w przypadku TVP Kultura – emisja będzie niekodowana.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kodowany będzie raczej TVP Sport. Związane jest to z wymogiem terytorialnego ograniczenia niektórych transmisji. Nie wiadomo jeszcze z jakiego systemu Telewizja Polska będzie korzystała w przypadku tego kanału. Na razie analizowane są różne rozwiązania. Teoretycznie najszybciej może nastąpić odkodowanie TVP3. Będzie to łatwiejsze po zakończeniu igrzysk olimpijskich i mundialu w 2006 r.

Po rozpoczęciu emisji kolejnych stacji tematycznych realne jest wydzierżawienie jeszcze jednego transpondera. Nastąpi to szybciej, gdy władze na Woronicza zdecydują się na pilotażową emisję HDTV, oraz usług interaktywnych.

Rozszerzenie oferty satelitarnej przypadnie więc przypuszczalnie na II połowę 2006 roku i kolejne lata. TVP może pozyskać dodatkowy transponder i zmienić dotychczasowy, gdy satelita Astra 1KR trafi bezproblemowo na orbitę, a ma polecieć w 2006 roku rakietą Proton z Bajkonuru. Wtedy też Astra 2C, gdzie obecnie jest dostępna TVP, wróci na pozycję orbitalną 28,2E. Na razie nie jest znana data uruchomienia nowego satelity Astra 1KR na 19,2E.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 brązowa

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox TWO Ultra HD BT

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 690 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama