reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2 tunery DiSEqC i 2 LNB Twin

dodano: 2001-11-18 21:39 | aktualizacja: 2001-11-18 21:39
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Nie jest łatwo połączyć dwa tunery z sygnałem DiSEqC z dwoma konwerterami typu Twin Universal na jednej antenie z tzw. multifeed lub inaczej z "zezem" na satelity Astra i Hot Bird. Jak to zrealizować?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niestety nie można tego zrobić bezpośrednio podłączając z każdego z wyjść obu konwerterów do obu tunerów przez przełącznik DiSEqC 2/1. Okazuje się, że zawsze któryś tuner nie odbiera tego co trzeba zwłaszcza, gdy oba są załączone. Gdy pracuje tylko jeden z tunerów, problem nie istnieje i wszystko odbiera idealnie z obu satelitów. Nie ma znaczenia jakie stosujemy konwertery czy tunery z DiSEqC!

Jak podłączyć taki układ antenowy?

W Polsce niezbyt często spotyka się specjalny switch przełączający tego typu układy. Ma ona 4 wejścia dla dwóch konwerterów Universal Twin i dwa wyjścia bezpośrednio do dwóch tunerów (patrz schemat). Podobnie nie będzie działał układ dwóch 4-wyjściowych konwerterów Quad i 4 tunerów z DiSEqC.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch konwerterów Quatro w wyprowadzonymi polaryzacjami dla obu pasm i multiswitcha 9x4 do podłączenia 4 tunerów z DiSEqC. Dla dwóch tunerów z DiSEqC układ ten nie opłaca się - taniej wyjdzie zainstalować osobne anteny z pojedynczymi konwerterami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...