reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowana premiera serialu HBO

dodano: 2006-02-08 20:40
autor: Adrian Gąbka | źródło:

HBO Premiera dwóch pierwszych odcinków nowego kultowego serialu HBO zostanie odkodowana. \"Rzym\" zagości na antenie polskiego kanału premium już 3 marca o godzinie 21:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obraz otrzymał nominację do tegorocznych Złotych Globów w dwóch kategoriach: najlepszy serial telewizyjny i najlepsza rola kobieca w serialu obyczajowym (Polly Walker). Najdroższa produkcja w historii HBO składa się z 12 odcinków. Premiery kolejnych odcinków emitowane będą w HBO w piątki o godz. 22:00.

Rzym to historia dwóch żołnierzy, którzy są świadkami wielkich wydarzeń zachodzących w czasach Juliusza Cezara. Niezwykle realistyczna historia miłości i zdrady, panów i niewolników, mężów i żon, jest jednocześnie kroniką czasów obejmujących upadek Republiki i tworzenie się Imperium Rzymskiego.

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian. Arystokracja, przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. W ten oto sposób losy Lucjusza i Tytusa, dwóch prostych żołnierzy, łączą się z losami Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu.

Pierwsze trzy odcinki serialu wyreżyserował Michael Apted (Córka górnika, Świat to za mało), przewodniczący Amerykańskiego Związku Reżyserów. Pozostałe odcinki wyreżyserowali: Allen Coulter, Julian Farino, Jeremy Podeswa, Alan Poul, Mikael Salomon, Stephen Shill, Alan Taylor i Timothy Van Patten. Głównym scenarzystą i producentem serialu jest Bruno Heller. Amerykańska premiera filmu odbyła się 28 sierpnia 2005 roku na antenie HBO.

W Rzymie występują znani brytyjscy aktorzy: Kevin McKidd (Królestwo niebieskie) jako Lucjusz Vorenus, Ray Stevenson (Król Artur) jako Tytus Pullo, Ciarán Hinds (Droga do zatracenia, Monachium) jako Gajusz Juliusz Cezar, Kenneth Cranham (Gangster nr 1) jako Pompejusz Wielki, Polly Walker (Czas patriotów) jako Atia, James Purefoy (Vanity Fair) jako Marek Antoniusz, Tobias Menzies (Foyle’s War) jako Marcus Junius Brutus, Lindsay Duncan (Pod słońcem Toskanii) jako Servilia, Indira Varma jako Niobe (Kamasutra), Max Pirkis (Pan i władca na krańcu świata) jako Gajusz Oktawiusz i Kerry Kondon (Prochy Angeli) jako Oktawia.

Pierwsza część serialu Rzym składa się z 12 odcinków. W piątek, 3 marca w ramach odkodowanej emisji o godz. 21:00 i 21:50 zostaną wyemitowane dwa pierwsze odcinki. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się na antenie HBO w każdy piątek o godz. 22:00. Do serialu Rzym opracowano specjalny system powtórek: piątkową premierę każdego odcinka z godz. 22:00, poprzedzać będzie, o godz. 21:00, powtórka odcinka z poprzedniego tygodnia. Produkcja Rzym debiutuje 3 marca br. jednocześnie we wszystkich krajach Europy Środkowej, w których jest HBO.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...