reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy Filmbox Polska?

dodano: 2006-02-27 14:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: spi.pl/pablo FTA

Filmbox_logo_z-internetu_1.jpg Kanał FilmBox w czeskiej wersji z satelity Amos 2 - 4W rozpoczął testową emisję 28 września 2005 roku. Licencję przyznała czeska RRTV, pozwalając na nadawanie w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Polsce. Nadal trwają prace nad kanałem FilmBox Polska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niekodowany kanał filmowy - FilmBox, za którym stoi dystrybutor filmów, firma SPI International oficjalnie rozpoczął emisję w dniu 28 października 2005 roku.

Już wtedy zastanawialiśmy się kiedy ruszy FilmBox po polsku i ewentualnie w której platformie?

Przypomnijmy, że SPI International - Polska jest niezależnym dystrybutorem filmów kinowych i programów telewizyjnych z główną siedzibą w Nowym Jorku i siecią biur lokalnych w Madrycie, Ankarze, Bratysławie, Pradze i Warszawie.

Od 10 lat SPI współpracuje z takimi firmami, jak Capitol, Mutual, Miramax, Buena Vista, J&M, Lakeshore, Cutting Edge, Kushner-Locke. Przez wiele lat działalność SPI koncentrowała się na produkcji seriali animowanych, teleturniejów telewizyjnych i programów rozrywkowych.

SPI zawsze była zainteresowana dynamicznie rozwijającym się rynkiem Europy Środkowej. W 1999 roku po wykupieniu firmy New Films International, SPI przejęła katalog nowych filmów kinowych takich producentów, jak Miramax, Buena Vista, Lakeshore, Film Four z prawami na Polskę, Czechy i Słowację.

Z SPI Polska dowiedzieliśmy się, że:

- W tej chwili trwają pracę nad nowym kanałem filmowym Filmbox Polska, który będzie bezpłatny dla widzów. Trwają też rozmowy w sprawie wyniesienia go na satelitę i dostarczania przez kablówki, które opóźniają start o kilka miesięcy. Opóźnienie jest też związane, z faktem, że z racji naszej propozycji programowej będziemy silną konkurencją dla innych kanałów filmowych. W związku z tym nie możemy w tej chwili podawać więcej szczegółów.


Marta Nowakowska, koordynator programowy Filmbox"
w SPI Polska powiedziała:

- Nie możemy jeszcze udzielać żadnych szczegółowych informacji na temat powstającej stacji. Mogę jedynie uspokoić, że robimy wszystko, aby nie być tylko na Amosie. Rozmawiamy między innymi z platformami cyfrowymi już nadającymi w Polsce. Jak tylko ta kwestia
zostanie ustalona, będziemy szeroko informować o sposobie odbioru.

Parametry czeskiej wersji Filmbox:

Satelita: Amos 2 - 4°W
Częstotliwość: 11,685 GHz
Polaryzacja: H (pozioma)
VPID: 258 i 257
APID: 514 i 513
SR: 4500
FEC: 3/4
brak kodowania!

strona kanału FilmBox


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...