reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Transpondery Hot Birda 7A dla TVN

dodano: 2006-04-24 11:11
autor: Magda Kowalczyk | źródło: eutelsat

eutelsat_logo_good.jpg ITI będzie wysyłać sygnał z satelity Hot Bird 7A. TVN podpisał nową umowę z Eutelsat Communications dotyczącą odnowienia dzierżawy dwóch transponderów już na Hot Birdzie 7A. Grupa TVN będzie nadawać z dwóch transponderów satelity Hot Bird 7A i czasowo z Hot Birda 1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN korzysta z satelity Hot Bird 1 na pozycji 13E od 1995 roku.

Grupa TVN posiada 8 kanałów tematycznych - TVN, TVN Siedem, TVN24, TVN Meteo, TVN Turbo, ITVN, TVN Style oraz TVN Gra. Wszystkie te stacje, oprócz ITVN, są dostępne w ofercie polskich platform cyfrowych i sieci kablowych.

Wynajem nowych mocniejszych transponderów na Hot Birdzie 7A świadczy o tym, że TVN ostro zamierza rozwijać kanały tematyczne. W najbliższych planach jest TVN Med oraz TVN Sport, ale to zapewne nie koniec zamierzeń ITI.

Hot Bird 1 pozostanie na pozycji 13E do września i zapewne do tej pory TVN będzie kontynuował analogowy przekaz z tego satelity z 11,492V. Oficjalnie TVN tego nie potwierdził, a nawet nie poinformował w swoich kanałach, w tym na informacyjnym TVN24 o zmianach częstotliwości uznając, że widzowie sami sobie poradzą.

Niestety, z tego co już wiadomo największe problemy są właśnie nową częstotliwością TVN na Hot Birdzie 7A na 11,393V, po przejściu z 11,408V z Hot Birda 1. Między innymi nie wszystkie terminale Cyfry+ prawidłowo wyszukują nowy transponder TVN z Hot Birda 7A.

o zmianach częstotliwości na 13E

oficjalny komunikat Eutelsata na temat kontraktu z TVN

oficjalny komunikat ze strony www.TVN.pl o zmianach częstotliwości


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...